ULUÇAY, “BASIN DEMOKRATİK TOPLUMLARIN OLMAZSA OLMAZIDIR”

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Uluçay mesajında “Basın, demokratik toplumların olmazsa olmazıdır.” dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajında, basın mensuplarının hayati bir görevi yerine getirdiğini ifade etti.

“İLKELİ YAYINCILIKLA BİLGİ KİRLİLİĞİ ÖNLENİBİLİR”

Geçmişten günümüze basının, demokratik toplumların olmazsa olmazı olduğunu vurgulayan Başkan Uluçay, “Basın, insanların haklarının korunmasında önemli bir mihenk taşıdır. Yaşamakta olduğumuz çağ bilgi ve bilişim çağıdır. Medya teknolojilerindeki hızlı gelişme, yazılı ve görsel basının yanı sıra internet gazeteciliği ve sosyal medyanın etkinlik alanını genişletmiştir. Bu çağda yaşanan bilgi kirliliğinin önüne ancak doğru ve ilkeli yayın yapan basın ile geçilebilir. Bu doğrultuda gazetecilik mesleği sadece haber aktarmak değildir. Yorum yapmak da gazeteciliğin kapsamında yer almaktadır. İnanıyorum ki amacı gerçekten habercilik yapanlarla haberciliği bir araç olarak kullananlar ayırt edildikçe medya kuruluşlarımız gelişmiş ülkelerde olduğu gibi asli fonksiyonlarını icra edecek; ülkemizin demokrasi standartlarının artmasına, kalkınmasına, güçlenmesine katkı sağlayacaktır.” dedi.

İYİ PARTİ YAYLABAĞI SKM AÇILIŞI YAPILDI İYİ PARTİ YAYLABAĞI SKM AÇILIŞI YAPILDI

“EMEK VE GAYRETLERİNİZE ŞAHİDİZ”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Yaptıkları her işte, attığınız her adımda, basın çalışanlarının ortaya koydukları emek ve gayrete şahidiz. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü yürekten kutluyorum. Görevlerini yaparken yaşamlarını yitiren, basın emekçilerini de saygı ve minnetle anıyorum. Topluma haber aktarımını sağlamak adına gece-gündüz demeden ve mesai saati gözetmeksizin canla-başla büyük bir özveri ile çalışan tüm basın emekçilerimizi sevgiyle kucaklıyorum.”