AKÜREM’DE SAĞLIKLARINA KAVUŞAN KUŞLAR DOĞAYA BIRAKILDI

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Yaban Hayatını Kurtarma Rehabilitasyon Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezinde (AKÜREM) tedavileri ve rehabilitasyonları tamamlanan kuşlar AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş’ın katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikle doğaya bırakıldı.

Etkinliğe; AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş’ın yanı sıra Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdür Yardımcısı Mesut Civcivoğlu, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Civelek, Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Zeki Gürler, AKÜ Yaban Hayatını Kurtarma Rehabilitasyon Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. İsmail Aytekin ile birlikte personel ve öğrenciler katıldı.

“SEMBOLİK OLARAK ÜÇ KUŞUMUZU SALDIK”

AKUREM’de sagliklarina kavusan kuşlar doğaya bırakıldı.)Etkinlik sonrası konuşma yapan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Karakaş, Birleşmiş Milletler Genel Kurulunun 3 Mart’ı Dünya Yaban Hayatı Günü ilan edildiğini belirtti. 3 Mart Dünya Yaban Hayatı Günü vesilesiyle Yaban Hayatı Koruma ve Rehabilitasyon Merkezinde tedavileri tamamlanan yaban hayatına ait canlıları gerçek yaşamlarına saldıklarını ifade eden Rektör Karakaş, “Sembolik olarak 3 kuşumuzu saldık. Merkezimizde tedavileri tamamlanan diğer hayvanlarımız da kendi doğal ortamlarında salınacak. Yaban Hayatını Koruma Kurtarma Merkezimiz, Tarım ve Orman Bakanlığı ile müştereken hizmet veriyor. Özellikle yaralanmış  ve tedaviye muhtaç canlar burada hassasiyetle tedavi ediliyor. Geride bıraktığımız süre zarfında AKÜ yönetimi olarak AKÜREM’i güçlendirdik. Milli Parklar Bölge Müdürlüğü ve Üniversitemizden iki tekniker burada çalışmaya başladı.” dedi