YURDUNUSEVEN, “ADAY ADAYLARINI DEĞERLENDİRİYORUZ.”

VALİ YİĞİTBAŞI, SANDIKLI KÖYLERİNİ ZİYARET ETTİ VALİ YİĞİTBAŞI, SANDIKLI KÖYLERİNİ ZİYARET ETTİ

AK Parti Afyonkarahisar il Başkanlığı 90’ncı İl Danışma Meclisi toplantısında konuşan Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, “Dokuz saat boyunca partide ilçe başkanlarımız ve teşkilat üyelerimizle çalışarak aday adaylarını değerlendirdik. Görüşmeler devam ediyor” dedi.

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, aday adaylar başvurularının hayırlara vesile olmasını diledi. Yurdunuseven, şöyle konuştu: "İl Başkanımıza acil şifalar diliyorum. Gazze'de vahşice katliamlar yapan İsrail'i şiddetle kınıyorum. 'Netanyahu ağır bir suçludur cezasını çekecektir.' diyen tek dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan'dır. Hatırlanacağı üzere Gezi Parkı olaylarında 'Mesele ağaç değil hala anlamadınız mı?' diyenler vardı. Filistin'de de hala anlamadınız mı? Asıl mesela arz-ı mevdud. İnşallah eminiz ki Allah dinini tamamlayacak, gavurlar cezasını alacaklar. Kızılay'da 50 yıllık ağaçlar kesildi. Beş ağaç başka yere nakledildi diye mesele çıkaranların sesi çıkmadı. Önümüzde çok ciddi bir mesele var.Filistin için konuşup tüm dünyaya savunan tek dünya Lideri Recep Tayyip Erdoğan'dır. Allah kendisinden razı olsun her gittiği yerde Filistin'i savunuyor. 'Bizim kimseye borcumuz yok, Netenyahu cezasını çekecek.'diyor. Cumhur İttifakının liderlerinden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de aynı duruşu gösteriyor. Ben aday olmadığımda dünya batsın diyecek kimse içimizde yoktur. Bizim dimdik durmamız lazım. Bir kişi aday olacak. Diğer aday adayları da adayın arkasında dimdik duracaklar. El ele, kol kola çalışacaklar. Bizler vekiller üç kardeş olarak şehrimiz için birlik içinde çalışıyoruz. Tek çivi çakan geçmişten bugüne kadar herkesten Allah razı olsun. Bizim derdimiz dimdik durabilmektir. Makam mevki derdimiz yok. Sırtımızda Afyon'un ve Türkiye'nin vebali var. İnşallah layıkıyla görevimizi yapıp sonarkilere devir edeceğiz. Biz 'Sen adaysın.' diye kimseye söz vermedik. Dokuz saat boyunca partide ilçe başkanlarımız ve teşkilat üyelerimizle çalışarak aday adaylarını değerlendirdik. Görüşmeler devam ediyor. Zannederim ittifakla ilgili genel kurullar ve yapılacaklar açıklanacak. Birlik içinde bu süreci kardeşçe tamamlayacağız. Hedefimiz ilimizde 60 Belediye'yi kazanarak hizmeti sürdürmektir."

"ADAYIN ARKASINDA HEPİMİZ SONUNA KADAR ÇALIŞACAĞIZ"

AK Parti MKYK Üyesi Vahit Atalan, AK Parti Afyonkarahisar temayül yoklamasının son derece güzel ve örnek şekilde tamamlandığını belirtti. Atalan, şunları kaydetti: "Afyonkarahisar'ın temayül yoklamasında görevliydik. Afyonkarahisar'da nezaketli, güzel ve sıcak bir temayül yoklaması yapıldı. Aday adaylarımıza ve tüm teşkilat mensuplarına çokteşekkür ederim. Diğer partilere örnek olduk. İstirhamım; Belediye'ye birer başkan adayı olacak. Cumhurbaşkanımız ve partimizin gösterdiği adayın arkasında hepimiz sonuna kadar çalışacağız. İstanbul'da yaşıyorum. AK Parti Belediyesi hizmetlerini görüp son 5 yıldır AK Partisiz belediyeciliği gören bir AK Partiliyim. O gün için belki AK Partiye ceza verelim, kendisinin adayı aday olmadığı için AK Pati'yi desteklemeyenler pişmanlar. O gün ceza verdiğini düşünen seçmen veya teşkilat mensubu burada kimi cezalandırdı? Herkesin gönlünde yatan bir aslan vardır. Adaylar açıklandıktan sonra 31 Mart 2024 akşamına kadar en çok oyu alıp kazanıncaya kadar sahada çalışıp sandıklara sahip çıkacağız. AK Parti Belediyeciliğinin ne kadar önemli olduğunu bir Malatyalı olarak 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremin ardından söylüyorum. Tüm AK Partili Belediyeler depremin ilk anından itibaren seferber oldu. Deprem bölgesnide AK PArtinin oyları arttı. Onların Belediyeleri hiçbir şey yapmadı. Orada 60 gün kaldım. Ailem oradaydı. Belediyecilikçokönemli. Allah'ın izniyle Afyon'da tüm belediyeleri alacağız."