ÖZKAYA, “KİMSEYE ‘SENİ ADAY YAPACAĞIZ’ SÖZÜ VERMEDİK

AFYONKARAHİSAR BELEDİYESİ KURBAN BAYRAMI TEDBİRLERİNİ ALDI AFYONKARAHİSAR BELEDİYESİ KURBAN BAYRAMI TEDBİRLERİNİ ALDI

AK Parti Afyonkarahisar il Başkanlığı 90’ncı İl Danışma Meclisi toplantısında konuşan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya, "Biz kimseye 'Adayımız sensin' diye bir söz vermedik. 31 Mart 2024 akşamına kadar adaylarımızın arkasında en fazla oyu almak için sahada hep birlikte mücadele vereceğiz." dediler.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar 90'ncı İl Danışma Meclisi Toplantısı Afyonkarahisar Belediye Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi. Toplantıya; AK Parti Niğde Milletvekili Koordinatör Emre Çalışkan, MKYK Disiplin Kurulu Üyesi Vahit Atalan, Afyonkarahisar Milletvekilleri Av. Ali Özkaya, Av. İbrahim Yurdunuseven, Dr. Hasan Arslan, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, Kadın Kolları Başkanı Av. Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis Üyeleri, partinin İlçe ve Belde Başkanları, Belediye Başkan aday adayları ve partililer katıldı. Toplantının açılış bölümünden sonraki ikinci bölümü basına kapalı olarak devam etti.

"ZULME DUR DİYEN TEK LİDER ERDOĞAN"

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay'ın rahatsızlığı nedeniyle katılamadığı toplantıya gönderdiği mesaj okundu. Toplantıyı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya, yöneterek açılış konuşmasını yaptı. Zor bir dönemden geçildiğini dile getiren Özkaya, "Gazze'de ortaçağın barbar mantığı, Siyonist zihniyetle dünyanın gözü önüden insanlar kadın, çocuk, yaşlı demeden öldürülüyor. Onlar kendilerine o bölgeyi hak görürken, bölgenin gerçek sahiplerini hiçe sayıyorlar. Tarih böyle bir zulmü nadir görür. Batı medeniyeti, insan hakları özgürlük, evrensel değerlerin ne kadar boş laflar olduğunu, emperyalizmi ayakta tutma kiçin ortaya atılan laflar olduğunu hep birlikte gördük. Bu zulme zulüm diyen Netanyahu'nun yargılanacağını söyleyen tek dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan'dır. Tarih hep böyle acıları gördü. Tarihte bizim milletimizin dik duruşu hep yaşandı.  Allah bize zor dönemlerde yaşamayı nasip etti. Elimizden şu anda çok fazla birşey gelmeyen bir süreci yaşıyoruz. Allah'ın izniyle Gazze ve Filistin kazanacak. Batı ve Yahudiler yok olacaklar." dedi.

"KİMSEYE SENİ ADAY YAPACAĞIZ SÖZÜMÜZ YOK"

"14 Mayıs ve 28 Mayıs 2023 Milletvekili Genel Seçimleri ile Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde yedi düvel  bir araya geldi." diyen Özkaya, "Seçim bittikten sonra kendileri bile 'Allah bizi korudu.' dediler. Algı operasyoncuları çok ciddi manipülasyona neden oluyorlar. İl Danışma Meclisi Toplantımıza gelmeden önce partimizde milletvekillerimizle, tüm teşkilat mensuplarımızla aday adayları konusunda istişare ettik. Uzun notlar aldık, teşkilat üyelerimizin düşünceleri aldık. Bizler bunları ilgili makamlara ileteceğiz. Gerekli çalışmalar yürütülüyor. Bir kez daha söylüyorum. Hiç kimseye milletvekilleri olarak 'Seni aday yapacağız.' sözümüz yoktur. Tüm aday adayları baş tacımızdır. Aday adaylarımız içerisinde en yüksek oyu kimin alıp kimin seçimi kazanacağı ve AK Parti'den en iyi hizmeti kimin yapacağını değerlendiriyoruz. En yüksek oyu almak ve en iyi hizmetleri üretmenin gayretindeyiz. Türkiye de en fazla Belediyesi ve aday adayı en fazla olan il biziz. Zorluğumuzu lüften anlayınız. Lüften en doğruyu bulmak için gayret ettiğimizin farkında olun. AK Parti'nin kalesi Afyonkarahisar'ı dimdik ayakta tutacağız. AK Patili Belediye sayımızı yükselteceğiz." diye konuştu.

Editör: Ayben Horzum