ÖZKAYA, “ÇAMURDA TARLAYA GİREN VEKİLİN TAKDİR EDİLMESİ GEREKİR”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya, tarlada galoşlu fotoğrafı dolayısıyla kendisine yönelik eleştirileri yanıtladı. Özkaya, “Galoş giymeden asfalttan bakabilirdim, çamurda tarlaya giren vekilin takdir edilmesi gerekir” dedi.

VALİ YİĞİTBAŞI, HASTANEDE YARALILARI ZİYARET ETTİ VALİ YİĞİTBAŞI, HASTANEDE YARALILARI ZİYARET ETTİ

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya, bazı internet sitelerinde kendisine yönelik “Galoşla tarlaya girdi” eleştirilerine yanıt verdi. Özkaya, “Fotoğrafların tamamına bakıldığında hem Tarım ve Orman İl Şube Müdürümüz’ün ve hem de Şuhut İlçe Müdürümüz’ün galoşlu olduğu görülür. Çamurda yağmurda tarlaya giden vekilin takdir edilmesi gerekirken başka maksatlarla eleştiriliyor olması basın etik illerine de uymaz. İyi niyetli bir haber olduğunu düşünmüyorum” dedi.

“ÜÇ İLÇENİN TARLALARINI İNCELEDİK”

Özkaya, yoğun programı arasında böyle bir incelemede bulunduğunu aktararak “Ben galoş giymeden asfalttan bakabilirdim. İl Müdürlüğümüz, sağolsun tek kullanımlık galoş getirmiş; bizler de giydik. Zaten tüm gıda sektöründe bunlar kullanılır. Tarlaya ve çamura gittiğinizde çizme yoksa size de tavsiye ederim. O gün buradan çıkıp iki düğüne daha gittim. Üç ilçenin tarlalarını inceledik” diye konuştu.

ZİRAİ DON UYARISI YAPMIŞTI

Özkaya, Dinar Çölovası, Karaadilli Ovası ve Çay Ovası’nda dondan etkilenen patates, pancar, bezelye ve diğer ürünlerle ilgili inceleme yapmış; çiftçileri zirai don uyarılarına hazırlıklı olunmalarını hatırlatmıştı.  Özkaya, bu yıl Afyonkarahisar’da üretilen patates alan ve miktarının arttığını; Afyon Patatesi’nin pazarlanması ve fiyat istikrarının korunması için de Tarım ve Orman Bakanlığı ile görüşmeye devam ettiklerini belirtmişti.