JANDARMA’DAN VALİ YİĞİTBAŞINA 185. YIL ZİYARETİ JANDARMA’DAN VALİ YİĞİTBAŞINA 185. YIL ZİYARETİ

BELEDİYE SOSYAL TESİSLERİNE BÜYÜK RAĞBET

İNDİRİMLİ TARİFELER YÜZ GÜLDÜRÜYOR

Başkanımız Burcu Köksal’ın teklifi, Belediye Meclisi üyelerimizin oy birliği ile aldığı karar gereği Belediyemize ait sosyal tesislerimizdeki içeceklerde uygulamaya giren indirimli tarifeler, vatandaşlarımız tarafından takdirle karşılanıyor.

“DAHA ÇOK VATANDAŞIMIZ SOSYAL TESİSLERDEN FAYDALANIYOR”

Karayolları Parkı, Engelsiz Kafe, Veysel Eroğlu Parkı ve Zafer 03’deki içeceklerde yüzde 35 ila yüzde 45 arasında yapılan indirim, hemşehrilerimizin yüzünü güldürüyor.

Hatırlanacağı üzere Belediye Meclisi’nin 2 Mayıs toplantısında Başkanımızın teklifi ile 8 TL olan çay 5 TL'ye, 28 TL olan kahve 15 TL'ye, yine 25 TL olan neskafe ise 15 TL’ye düşürülmüş, tesislerdeki hizmetleri daha erişilebilir hale getirmek adına self-servis sisteme geçilmişti. Aynı toplantıda Belediyemizin işlettiği tesislerdeki fiyatlarla ilgili sorunlara dikkat çeken Başkanımız; sosyal tesislerimize ait bir maliyet hesabı yaptıklarını ve hesaba göre de indirimli fiyatları kamuoyu ile paylaşarak daha çok vatandaşımızın tesislerden faydalanmalarını amaçladıklarını belirtmişti.

“ASILSIZ PAYLAŞIMLARA İTİBAR ETMEYİN!”

Belediye Meclisimizin aynı toplantısında şehit ailelerimize, gazilerimize ve engellilerimize yönelik su tarifeleri için uygulanan yüzde 50’lik indirim oranı yüzde 85’e çıkarılmış, şehir dışına yapılan cenaze nakilleri için daha önce cenaze sahiplerinden alınan kilometre başı 6 lira kaldırarak, cenaze nakilleri ücretsiz olacağı duyurulmuştu. Belediyemize ait sosyal tesislerdeki çay fiyatlarının ‘zamlandığına’ yönelik bazı sosyal medya hesaplarında dolaşan asılsız paylaşımlara itibar edilmemesi gerektiğine dikkat çeken Başkanımız Burcu Köksal, “Çay fiyatlarımız kamuoyuna açıkladığı şekliyle (5 TL’den) satışa sunulmaya devam etmektedir” diye konuştu.

Yaklaşık 20 gündür uygulamada bulunan indirimli tarifeler vatandaşlarımız tarafından memnuniyetle karşılanırken, hemşehrilerimiz Başkanımız Burcu Köksal ve Meclis Üyelerimize aldıkları bu karardan dolayı teşekkür etti.

Editör: Ayben Horzum