OYUNCULARA CAFELİFE’DA AFYON YEMEKLERİ

AFSÜ’DE AKADEMİSYEN DİNLETİSİ BEĞENİLDİ AFSÜ’DE AKADEMİSYEN DİNLETİSİ BEĞENİLDİ

Frued’in İnsanları tiyatro oyunu için Afyon’a gelen ünlü oyuncular Onur Büyüktopçu, Tuğçe Kumral ve ekibine Cafelife’da Afyon yemekleri ikram edildi.

Ünlü tiyatro oyunlarını Afyon’a getiren Ömer Mazi, oyunculara Afyon yemekleri ikram ederek onlara Afyon’un Türkiye’nin 3. Gastronomi şehri olduğunu anlatıyor. Gaziantep ve Hatay’dan sonra 3. Gastronomi şehri Afyon olduğunu söyleyen Mazi misafirlerine, sakala çarpan çorbası, ağzı açık, mercimekli bükme, Afyon ekmeği, pırasa musakka ve kaymaklı ekmek kadayıfından oluşan bir menü hazırladı.

Sakala çarpan çorbası ve pırasa musakka şef Hafize Özmen tarafından yapıldı. Kiralık Aşk dizisindeki Koray Sargın karekteri ile ünlenen ve İki sezon TV8’de yemek programı sunan Onur Büyüktopçu, “Sakala çarpan çok başarılı benzerini bende yaparım. Ama pırasa musakkayı ilk defa yiyorum ve tek kelimeyle harika yapılmış. Çok hafif ve tam kıvamında. Hafize şefin ellerine sağlık” dedi. Erkenci Kuş dizisindeki Deren ile geniş bir hayran kitlesine ulaşan Tuğçe Kumral ise, “Afyon’un bir gastronomi şehri olduğunu bilmiyordum. Ama yediklerimizle bunu hak ettiğini düşünüyorum”  dedi.