AKÜ KÜTÜPHANESİNE BİLENSOY AİLESİ TARAFINDAN KİTAP BAĞIŞI YAPILDI

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Prof. Dr. Şehabettin Yiğitbaşı Kütüphanesine İbrahim Uğur Bilensoy ve ailesi tarafından 321 adet kitap bağışı yapıldı.

Ailesi adına yaptığı kitap bağışı sebebiyle İbrahim Uğur Bilensoy’a AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş tarafından teşekkür belgesi verildi.

Prof. Dr. Şehabettin Yiğitbaşı Kütüphanesinde düzenlenen törene Rektör Prof. Dr. Karakaş, bağışçı İbrahim Uğur Bilensoy, Bilal Doğru, AKÜ Teknoloji Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Altuncu, Şuhut Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Halil Selçuk Biricik, AKÜ Yaban Hayatını Kurtarma Rehabilitasyon Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. İsmail Aytekin, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Mustafa Akyüz ve kütüphane personeli katıldı.

Dedesi Yunan ordusundan kurtarmış

Teşekkür belgesi takdiminde konuşma yapan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, kitapların kendileri için önemli olduğunu vurguladı. Karakaş, geçmişe eskiye dayanan kitapların adeta bir hazine olduğunu belirterek, “Şimdiye kadar bu hazineye sahip çıktığınız için size teşekkür ediyorum. Bundan sonra bizler de bu hazineye sahip çıkarak bilimin ve insanlığın hizmetine sunacağız. Kitaplar, bağışçımızın isminin de eklenmesinin ardından kütüphanemizde yer alacak. Kitaplarımız tasniflendikten sonra öğrencilerimiz ve personelimiz yararlanacak. Bilensoy ailesine bağışlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Bağışçı İbrahim Uğur Bilensoy ise Yunan ordusunun Afyonkarahisar’daki evleri ateşe verdiği zaman dedesinin kişisel eşyaları ve diğer eşyaları bırakarak sadece bu kitapları kurtardığını belirtti. Bilensoy, “Dedem o dönemde kurtardığı kitaplar için ‘7 hamur teknesi’ kitap kurtarabildiğini söylemişti” dedi.

OLGUN, “İKTİDARA HESAP SORMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR” OLGUN, “İKTİDARA HESAP SORMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR”

Teşekkür belgesi takdiminin öncesi İbrahim Uğur Bilensoy ve beraberindeki heyet Rektör Karakaş’ı makamında ziyaret etti.

Editör: Ayben Horzum