VALİ YİĞİTBAŞI’NIN JANDARMA TEŞKİLATI’NIN 185.KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJI VALİ YİĞİTBAŞI’NIN JANDARMA TEŞKİLATI’NIN 185.KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJI

KKTC CUMHURBAŞKANI ERSİN TATAR İSCEHİSAR’I ZİYARET

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar Dünya Mermer Başkenti İlçemizi Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Ersin TATAR, Bana gösterilen yakın ilgi ve karşılamaya  şahsım, milletim, halkım ve ülkem adına teşekkür ediyorum. 1071’de Malazgirt savaşı ile Anadolu’nun kapılarının Türklere açılması, 1453 İstanbul’un fethi, 1571 Kıbrıs’ın fethi ile şu anda yaşadığımız coğrafyamıza baktığımızda ülkemizin, memleketimizin ve milletimizin varlığı bu temeller üzerinde inşallah ilelebet devam edecektir.  Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Kuruluş yıldönümünü kutluyor geçmişten günümüze bu uğurda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. Bizler etle tırnak gibi aynı milletin evlatları olarak, aynı kaderi paylaşan, aynı gönül birliği içerisinde, aynı kültür, aynı değerler ve tabi milli birlik beraberlik içinde büyük ve güçlü Türkiye Cumhuriyeti ile Doğu Akdeniz’deki Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte uyum içerisinde hareket ederek  hem ana vatanda, hem yavru vatanda, hem de mavi vatanda daha güçlüyüz. Bu duygularla hepinizi selamlıyorum.” dedi.

Belediye Başkanımız Ahmet ŞAHİN, Sayın Cumhurbaşkanım Mermerin başkenti ilçemize hoş geldiniz. Sizleri ilçemizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Ziyaretinizle bizleri ve ilçemizi onurlandırdınız. İscehisar sürekli üreten ülke ekonomisine katkı sağlayan bir ilçe. Yavru vatandaki tüm halkımıza selamlarımızı iletiyoruz diyerek ilçemiz hakkında genel bilgiler verdi.

Ziyarette KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar’a, Afyonkarahisar Valimiz Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı eşlik ederken, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İlçe protokolü, Kıbrıs gazileri, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, işadamları, muhtarlar ile vatandaşlar ziyarette hazır bulundu.

Editör: Ayben Horzum