VALİ YİĞİTBAŞI’NIN JANDARMA TEŞKİLATI’NIN 185.KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJI

Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğü, yurttaşlarımızın huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması amacıyla Aziz Milletimize karşılıksız hizmet eden Jandarma Genel Komutanlığı’nın 185.kuruluş yıl dönümünü kutluyorum. 1839 yılından bu yana görevlerini kahramanca ve fedakârca yerine getiren Jandarma Teşkilatı’nın her bir neferini tebrik ediyorum. Vatanımız ve vatandaşımız için görevlerini yerine getirirken onları sabırla bekleyen ailelerine şükranlarımı sunuyorum.

Aziz vatanımızın korunması, topraklarımızın her bir karışında asayiş ve güvenliğin sağlanması uğruna şehit olan kahraman Mehmetçiklerimizi rahmetle, bu uğurda mücadele veren gazilerimizi minnetle anıyorum. Şehitlerimizin geride bıraktıkları ailelerine sabırlar, gazilerimize Allah’tan şifa diliyorum.

Terörle mücadeleden asayişe trafik güvenliğinden kaçakçılık ve organize suçlara kadar özellikle ülkemizin kırsal alanlarında işlenen suçlara karşı fedakârca hizmet veren Jandarma Genel Komutanlığımız, milletimizin göğsünü kabartacak başarılı bir geçmişe sahip olup teknolojik ve toplumsal gelişmeler doğrultusunda kendini yenileyerek, gücünü ve hareket yeteneğini her geçen gün artırmaktadır. Afyonkarahisar’da 18 ilçe, 42 belde, 421 köy, 430 mahallede 14.016 kilometrekarelik bir alanda emniyet ve asayiş hizmetlerini başarıyla yürüten İl Jandarma Komutanlığımıza şükranlarımı sunuyorum.

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA BADMİNTON TURNUVASI SONA ERDİ 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA BADMİNTON TURNUVASI SONA ERDİ

Bu düşüncelerle Jandarma Genel Komutanlığının kuruluş yıldönümünde, aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, fedakâr tüm Jandarma personeline teşekkür ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum.

Editör: Ayben Horzum