GENÇLER ŞEHİT ANNESİYLE BİRLİKTE KUR’AN OKUDU

OLGUN'DAN ULUÇAY'A SERT TEPKİ OLGUN'DAN ULUÇAY'A SERT TEPKİ

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren gönüllü gençler, Şırnak’ta şehit olan Piyade Uzman Çavuş Mustafa Sezer’in annesini ziyaret etti. Şehit annesi Zeynep Sezer ile birlikte Kur’an okuyup dua eden gençler, kendisine Kur’an-ı Kerim ve Türk bayrağı hediye etti. Ziyarette duygu dolu anlar yaşandı. Ziyarette; Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Malül Gazi İsmail Kumartaşlı, Karahisar Gençlik Merkezi Müdürü Muhammet Ali Abaylu, Karahisar Gençlik Merkezi Liderleri Özlem Göktaş Çetinkaya, Aynur Özenç ve Manevi Rehber Akif Kuş yer aldı.

“ŞEHİTLERİMİZİN AİLELERİ BİZİM AİLEMİZDİR”

Gençlik ve Spor İl Müdürürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, ziyaretin amacının şehit ailelerine moral ve destek olmak olduğunu belirtti. Şehitlerin vatan için canlarını feda ettiklerini, onların emanetlerine sahip çıkmak gerektiğini belirterek şehit annesine başsağlığı ve sabır dileyen Kasapoğlu, “Şehitlerimizin aileleri bizim ailemizdir. Onların acılarını paylaşmak, yanlarında olmak bizim görevimizdir. Gönüllü gençlerimiz de bu bilinçle hareket ediyor. Şehit annemize Kur’an ve bayrak hediye ettiler. Bu ziyaretin devamı gelecek. Şehitlerimizi ve ailelerini asla unutmayacağız.” dedi.

“OĞLUM VATAN İÇİN ŞEHİT OLDU”

Şehit annesi Zeynep Sezer, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Gençlerin kendisine Kur’an ve bayrak hediye etmesinden çok etkilendiğini ifade eden Sezer, “Oğlum Mustafa vatan için şehit oldu. Onun yerine binlerce Mustafa geldi. Bu gençler benim evlatlarım. Onlara çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Bana Kur’an-ı Kerim ve bayrak verdiler. Bu benim için çok anlamlı. Oğlumun ruhu şad olsun.” ifadelerini kullandı.