CHP İL BAŞKANI FARUK DUHA ERHAN, DEPREM VE KANDİL MESAJI YAYINLADI

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Faruk Duha Erhan, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremlerin 1.yıldönümünde depremde hayatını kaybedenlere rahmet geride kalanlara ise sabırlar diledi. Hemşehrilerinin ve İslam Âlemi’nin kandilini tebrik eden Erhan, Miraç Kandili’nin hayırlara vesile olmasını diledi.

CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Faruk Duha Erhan, büyük felaketin yıldönümünde hayatını kaybeden vatandaşları rahmetle anarak Miraç Kandili’nde edilecek duaların kabul olmasını diledi.

Erhan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

AFSÜ’DE AKADEMİSYEN DİNLETİSİ BEĞENİLDİ AFSÜ’DE AKADEMİSYEN DİNLETİSİ BEĞENİLDİ

“Asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş depreminin üzerinden koskoca bir yıl geçti. Yaralarımız ve acılarımız hala taze duruyor. Deprem mağduru vatandaşımızın yaraları sarılamıyor, hak ettikleri standartlarda yaşama kavuşturulamıyor. Hükümet maalesef sorunların çözümü noktasında yetersiz kalıyor. Deprem bu ülkenin bir gerçeği. Bu gerçeği kabul ederek her an bir sonraki depreme hazır olarak yaşamalıyız.

Yitirdiğimiz canları rahmetle anıyorum. Geride kalanlara Allah’tan sabırlar diliyorum. Tüm İslam Âlemi’nin Miraç Kandili’ni tebrik ediyorum. Böyle büyük acıları tekrar yaşamamayı, bu güzel gecenin ülkemize ve milletimize esenlikler getirmesini temenni ediyorum.”