“AZİZ MİLLETİMİZ HİÇBİR ZAMAN ESARETİ KABUL ETMEMİŞTİR!”

AK PARTİ İL BAŞKANI HÜSEYİN MENTEŞ 19 MAYIS MESAJI YAYINLADI AK PARTİ İL BAŞKANI HÜSEYİN MENTEŞ 19 MAYIS MESAJI YAYINLADI

Saadet Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Beytullah Karataş saha çalışmalarına devam ediyor.

Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Beytullah Karataş, Afyonkarahisar Kudüs Platformu tarafından organize edilen ‘’Kudüs ve Şehitler Gecesi’’ programın katıldı. Şehit Kerim Üye Konferans Salonu’nda düzenlenen ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği program sonrasında konuşan Karataş, programın tertip edilmesinde emeği geçen Afyonkarahisar Kudüs Platformu üyesi STK’lara ve programa katılan ve salonu büyük bir coşkuyla dolduran vatandaşlara teşekkür etti.

Karataş: ‘’Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan, bu uğurda büyük bedeller ödeyen aziz milletimiz, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş, canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını canı ve kanı pahasına korumasını bilmiştir. Bu vesileyle; bu salona ismi verilen Şehit Kerim Üye kardeşimizi, bir yıl önce yaşadığımız depremde verdiğimiz şehitleri, ülkemizin varlığı ve bütünlüğü için canlarını veren, yine bugün Gazze’de ümmetin izzeti için hayatını kaybeden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi şükranla anıyorum. Yine Şubat ayı içerisinde rahmana uğurladığımız Kudüs sevdalısı, davamızın kurucusu Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızı da rahmetle yad ediyoruz’’ dedi.

FİLİSTİN DAVASININ YANINDAYIZ!

Kur’an ve sünnet yolunda bugün ümmetin izzeti için mücadele veren, şehit şehit büyüyen Filistin davasının her daim yanında olduklarına vurgu yapan Karataş, Saadet Partimiz, Milli Görüş teşkilatlarımız, STK’larımızın 7 Ekim öncesi ve sonrasında ortaya koyduğu duruş ve yapmış olduğu programlarla, destanlar yazan Filistinli yiğitlerin milim sapmadan yanlarında olduklarını bir kez daha tüm dünyanın görmüş olduğunun altını çizdi. Karataş konuşmasına şöyle devam etti;

KATLİAMLAR SİLSİLESİ İLE KARŞI KARŞIYAYIZ

Katil İsrail’in saldırılarında 28 binden fazla insan hayatını kaybetti. Bunlardan yaklaşık 5 bini çocuk ve bu çocukların büyük çoğunluğu 1 yaşın altında. Hastanelerin, mülteci kamplarının, yardım konvoylarının, camilerin, yetimhanelerin, BM’ye ait noktaların yani hiçbir ayrım yapmadan her yerin hem de kullanılmasının savaş suçu olarak kabul edildiği bombalarla yerle bir edildiği, insanlık tarihinin çok nadir gördüğü bir katliamlar silsilesiyle karşı karşıyayız.

ELİ KOLU BAĞLI OTURMAK UTANÇ VESİKASIDIR!

20. yüzyılın son soykırım girişimi Srebrenitsa idi. 21. yüzyılın soykırımı ise Gazze oldu. Bu katliamı durdurması beklenen büyük büyük(!) uluslararası organizasyonların kınama aparatlarına dönüşmüş olmaları her vicdan sahibi insan için acıların en büyüğüdür. Gözlerin önünde, metrekareye en fazla insan düşen dar bir bölgede, köşeye sıkıştırılmış 2 milyondan fazla insanın canlı yayınlar eşliğinde üzerlerine bombalar yağarken, herkesin bu terör eylemlerine karşı eli kolu bağlı oturması insanlık tarihi için bir utanç vesikasıdır.

İNSANLIĞIN ORTAK VİCDANI KAZANACAK

Gazze’nin emaneti bütün dünyada vicdan sahibi insanların boynundadır. Dünyanın dört bir tarafında insanlar meydanları Filistinli mazlumlar için doldurmaya devam ediyor. Dini, dili, ırkı, rengi, mezhebi, meşrebi ne olursa yüreği Gazzeli masumlar için atan insanlar, yönetimlerinin akıl almaz yasaklarına rağmen tek bir geri adım atmıyor. İnsanlığın ortak vicdanı elbette kazanacak, Filistin halkı ağır bedeller ödese de İsrail sonuçta mutlaka kaybedecek.