“KENDİ FİKİRLERİNİ TÜRK MİLLETİNE DAYATIYORLAR” “KENDİ FİKİRLERİNİ TÜRK MİLLETİNE DAYATIYORLAR”

AFYON KALESİNDEN HAYKIRDILAR, “ADALETİN SAĞLANACAĞI GÜNÜ İPLE ÇEKİYORUZ”

Afyonkarahisar İyilik Hareketi Irak'ın kuzeyindeki Pençe Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan 12 askeri anmak ve İsrail'in Gazze'de saldırılarını sürdürdüğü Filistin'e destek vermek için protesto yürüyüşü düzenledi. Dernek Başkanı Özgür Sepin, “Adaletin sağlanacağı günü iple çekiyoruz” dedi.

Ulu Camii önünden başlayarak Afyonkarahisar Kalesine Türk ve Filistin bayrakları ve pankartlarla yapılan zorlu yürüyüşün sonunda dernek Başkanı Özgür Sepin konuşma yaptı. Sepin, konuşmasında şunları kaydetti;

-Bu aralar hiç iyi değiliz: 12 ev 12 hayat 12 umut

“Sevgili Afyonkarahisarlılar, bizler Afyon’un dört bir yanında ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşan İyilik Hareketiyiz ama bu aralar hiç iyi değiliz. Daha birkaç gün önce bölücü terör örgütünün 12 vatan evladımızı şehit ettiğini düşündükçe iyi olamıyoruz. 12 ev 12 hayat 12 umut… Bugün bölücü terör örgütünün hain saldırısında kaybettiğimiz yiğitlerimizi düşünüyoruz. Bir baba evladına sarılırken ‘Vatan sağolsun’ diyerek acısını içine gömüyor. Annesinin gözleri tabuta sarıldığı anı anlatıyor. Her birimiz bu tabloyu düşündükçe yüreğimizdeki burukluk daha da derinleşiyor. Ve bu durumla ilgili tepkimizi duyurmak şehitlerimizi saygıyla anmak için milli mücadelenin can damarı olan Afyonkarahisar’dan Afyon Kalesinden sizlere sesleniyoruz.

-Her türlü ideolojiyi lanetliyoruz

Teröre, teröriste destek veren her türlü ideolojiyi, ülkeyi, siyasi partiyi, bürokratı ve hatta futbol takımını lanetliyoruz. Ve diyoruz ki asla emellerinize ulaşamayacaksınız.  Bu topraklarda Kürt Türk kavgası çıkarmak isteyenlerin en büyük destekçisi İsrail’in Gazze’de uyguladığı vahşet karşısında dünyaya duruşumuzu bir kez daha yineliyoruz.

-Filistin halkının yanındayız

Masum Filistin halkının yanındayız. Tüm dünya bu açık hava hapishanesi konumundaki Gazze’deki toplu vahşeti izleyip sessiz kaldığı için uykularımız kaçıyor.  Bu sebeple İsrail mallarına yönelik boykota sonuna kadar devam edeceğiz. Adaletin sağlanacağı günü iple çekiyoruz. Barış esenlik ve Hakk’a duyduğunuz teslimiyet sizinle olsun.” Konuşmanın ardından saygı duruşu ve istiklal marşı ile etkinlik sona erdi.