ZEYBEK BAŞKAN'DAN ÖĞRENCİLERE KİTAP DESTEĞİ

8. ÖDÜLLÜ KİTAP OKUMA YARIŞMASI PROTOKOLÜ İMZALANDI

           Afyonkarahisar Belediyesi, Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Kitap Okuma Yarışmasının 8.’sinin düzenlenmesi için protokol imzalandı.

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in eğitime olan destekleri kapsamında her yıl düzenlenen kitap okuma yarışması bu yıl da yapılacak. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci ve Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Arslan arasında protokol imzalandı.

Eğitim Bir Sen Afyon 1 Nolu Şube öncülüğünde öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla düzenlenen yarışma yine Afyonkarahisar Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün destekleriyle gerçekleşecek. Proje kapsamında 8 yılda 60 bin kitap, merkezde ve ilçelerde bulunan okullarımızın kütüphanelerinde Belediyemizin hediyesi olarak yerini almış olacak. Her yıl ortalama 6 bin öğrencinin ilgi gösterdiği yarışmada Başkanımız Mehmet Zeybek’in hediyeleri de öğrencilerimize ulaştırılacak.

Bir Bilenle Bilge Nesil projesi kapsamında üç kategoride yapılacak yarışmada Afyonkarahisar Belediyesi sponsorluğunda her kategorinin birincilerine diz üstü bilgisayar, ikinci ve üçüncülerine tablet, ilk kırka giren her kategorideki tüm öğrencilerimize ise bisiklet hediye edilecek.

“KİTAPLAR, BELEDİYE BAŞKANIMIZIN HEDİYESİ OLARAK YER ALIYOR”

Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Arslan desteklerinden dolayı Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e teşekkür ederek; “Afyonkarahisar’da ilkleri gerçekleştirdiğimiz yarışmamızın 8.’sinin protokolünü imzaladık. Kıymetli Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ağabeyimize de teşekkür ediyoruz. Proje kapsamında 8 yıl içinde bu yıl imzalanan protokol ile 60 bine yaklaşan sayıda kitabımız ortaokul ve liselerin kütüphanelerinde Belediye Başkanımızın bir hediyesi olarak öğrencilerimiz ile buluşmuş olacak. Burada milli ve manevi değerleri önceleyen eserlerin olmasını önemsiyoruz. Dönüp baktığımız da geçtiğimiz yıllarda da Kudüs ile ilgili eserlerin olması bizim bu yarışmayı ayrıca kıymetlendiriyor. Bu proje gelenekselleşmesi itibari ile Türkiye’de örnek teşkil eden proje olarak şehrimizde oturmuş durumda. Her yıl yüzlerce hediyemiz ile binlerce evladımızın, öğretmenimizin ve velimizin gelişi ile de bir şölen havası ile ödül töreni ile nihayetleniyor” dedi.

“EĞİTİM GÖNÜLLÜSÜ ZEYBEK BAŞKAN’A TEŞEKKÜR EDERİZ”

Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci ise “Sayın Bakanımız Prof. Dr. Yusuf Tekin’in de dilimizi zenginleştirelim diyerek Türkçemize ve okumaya önem verdi. Kitap okuma ile ilgili talimatları çok yoğundu. Bu bağlamda bir yıldır Afyonkarahisar’dayım. Eğitime önem veren, eğitim gönüllüsü, okullarımıza maddi ve manevi katkı veren yanımızda olan Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Belediyemiz ve Eğitim Bir Sen Başkanımız Mustafa Arslan Bey ile birlikte ortaklaşa bir protokol yaptık. Milli ve manevi değerlerimizi de çocuklarımıza kavratmak istiyoruz. Bize destek olan, tamamen ödül sponsorluğu da yapan Kıymetli Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Eğitime destek vermenin önemine dikkat çeken Başkanımız Mehmet Zeybek ise öğrencilerimizin her zaman yanındayız dedi. Zeybek Başkan açıklamasında; “Göreve geldiğimiz andan beri kitap okuma yarışmasının her yıl protokolünü imzaladık. Tek gayemiz çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırmak. Bugüne kadar 60 bin kitabımızı öğrencilerimizle ve okullarımız ile buluşturmuş olacağız. Bu senenin özelliği projede Gazze ve Filistin davasını ön plana çıkaracak bir eserin olması. Tarihi ve kültürel değerlerimizi de unutturmamak önceliğimiz.  Bu hassasiyeti gösterdikleri için İl Milli Eğitim Müdürümüz ve Sendika Başkanımıza teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz için ne yapsak azdır. Eğitim konusunda her türlü desteği verdik vermeye de hazırız” ifadelerini kullandı.