“MÜHRÜ GÜNEŞE BASALIM, AMPULÜN DEVRESİNİ KESELİM” “MÜHRÜ GÜNEŞE BASALIM, AMPULÜN DEVRESİNİ KESELİM”

ZEYBEK BAŞKAN´DAN DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Zeybek Başkan, “Biz, sadece bir gün değil her gün engelli kardeşlerimizin her zaman yanlarındayız” dedi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün farkındalık oluşturulması adına önemli bir gün olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, her bir insanın potansiyel bir engelli adayı olduğunu söyledi. Başkan Zeybek mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Sosyal devlet anlayışı gereği, Hükümetimiz; engelli kardeşlerimizin toplumsal yaşama tam katılımlarını sağlamak amacıyla birçok alanda önemli faaliyetlere imza atarken, yerelde de bizler; 'Gönül Belediyeciliği' ilkesiyle onlara her alanda erişilebilir bir yaşam sunmak için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. İmkânlarımız ölçüsünde de engelli kardeşlerimizi sevindirmeye ve mutlu etmeye devam edeceğiz. Bu anlamda, önce insan diyen bir geleneğin mensubu olarak bizler, her konuda engelli vatandaşlarımızın yanında yer almayı kendimize görev addediyoruz. Çeşitli engellerine rağmen, hayat mücadelesi veren ve hayatlarını onurlu bir şekilde geçirmek adına ekonomik ve sosyal hayatın içerisinde olan engelli vatandaşlarımız bizim için, birer güç kaynağıdır. Engellilerimizin yaşam becerilerini geliştirerek kendi kendilerine yetebilmeleri için onlara yardımda bulunmaya destek sağlamaya devam ediyoruz. Bizde Türkiye’de ilk kez Afyonkarahisar’ımıza Engelsiz Gastronomi Mutfağı ve Terapi Merkezimizi kazandırdık. Kardeşlerimiz burada hem istihdam ediliyor, hem de eğitim alıyor. Sosyal hayata adaptasyonları sağlanıyor. İyi ki de bu merkezi kazandırdık.

Afyonkarahisar’da engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmaya yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz. Engelli vatandaşlarımıza karşı hassasiyet ve bilincin artmasını temenni ediyor, engelli vatandaşlarımızla ailelerini, sevgi ve kardeşlik duygularıyla kucaklıyorum. Bu konuda tüm vatandaşlarımızı duyarlı olmaya çağırırken bizlerin de birer engelli adayı olduğumuzu unutmadan bu duygular içerisinde tüm engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyorum.”