“MÜHRÜ GÜNEŞE BASALIM, AMPULÜN DEVRESİNİ KESELİM”

Afyonkarahisar’da konuşan İYİ Parti Sözcüsü Ankara Milletvekili Kürşat Zorlu, 1989 seçimlerini hatırlatarak, “1989 seçimlerinde Anavatan Partisi gazetelere ilan vermişti. Bize oy vermezseniz size oy gelmez diyorlardı. Bugün hiçbir şey değişmemiş. Demokrasinin kalmasını istiyorsak bu iktidarın anlayışına karşı onlara yerelde bir mesaj verelim” dedi.

İYİ Parti’nin Afyonkarahisar’daki aday tanıtım toplantısında konuşan İYİ Parti Sözcüsü Ankara Milletvekili Kürşat Zorlu, özetle şunları söyledi:

-Afyon’un önemi var

Tek başımıza bu seçimlere girme kararı aldık. Afyon’un burada önemli bir yeri var. İl Başkanımız Ağustos ayında beni ziyaret geldi. Genel Başkanımızı buradaki kutlamalarda görmek istedi. Bunu sayın genel başkanımızı hemen arz edin dedi. Bende bu fikirden heyecanlandım. Sayın genel başkanımıza arz ettim. Kocatepe’deki büyük buluşmamızı gerçekleştirdik. İyi ki de bunu yapmışız. Kocatepe’den yaktığımız bu ateş adım adım ülkemizi sarmaya devam ediyor. Gittiğimiz her yerde milletimizin bize yönelik teveccühün arttığını görüyoruz. Bu kararı almamızda emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

-Mührü güneşe basalım, ampulün devresini keselim

AK Parti ile İYİ Parti oy pusulasında yan yana çıktı. Bu sefer mührü güneşe basalım ampulün devresini keselim. Bunu yapmazsak bu siyasi iktidar yine sorunları öteleyecek. Adım adım bu kriz derinleşecek.

-Afyon’da değişim arzusu yaşanacaksa…

“Burası Cumhuriyetimizin kadim şehri. Burası üç bölgemizin kesişme noktası. Böylesi geniş topraklara sahip olan Afyonkarahisar’ın 22 yıldır yöneten mevcut iktidarın bu ilimize verdiği katkı kabul edilebilir sınırların dışında kalmıştır. Bu ülkede bir değişim arzusu yaşanacaksa Afyon’da da yaşanacaksa iki taraf arasında sıkışan milletimiz, yere düşmüş değerlerimizi yeniden ayağa kaldırmaya aday Alper Yağcı başkanımızla bunu başlatalım. Afyon’a rahat bir nefes aldıralım. Uzlaşmanın birlikte yaşamın alanını yeniden açalım.”

VALİ YİĞİTBAŞI MERKEZ 2.OSB TOPLANTISINA BAŞKANLIK YAPTI VALİ YİĞİTBAŞI MERKEZ 2.OSB TOPLANTISINA BAŞKANLIK YAPTI

-Anavatan Partisi’de ‘bize oy vermezseniz hizmet gelmez’ diye gazetelere ilan vermişti

“Merkez ve yerel siyaset dengesi konusu hakkında söylemek isterim. 1989 seçimlerinde Anavatan Partisi gazetelere ilan vermişti. Bize oy vermezseniz size oy gelmez diyorlardı. O gün Sayın Erdoğan’da Refah Partisi’nin Beyoğlu Belediyesi’nin adayı idi. O günleri unuttular. O günlerden beri hiçbir şey değişmemiş. Bugün bu millete bize oy vermezseniz hizmet gelmez diyorlar. Demokrasinin kalmasını istiyorsak bu iktidarın anlayışına karşı onlara yerelde bir mesaj verelim. Umudu yeniden yeşertelim diyorum.”