YURDUNUSEVEN, “AFYON MEDYANIN GÜÇLÜ OLDUĞU BİR İL”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Yurdunuseven, “Afyonkarahisar medyanın güçlü olduğu bir il.” dedi.

ÖZKAYA, “HAYAL VAATLERLE VATANDAŞI ALDATMAYA ÇALIŞIYORLAR” ÖZKAYA, “HAYAL VAATLERLE VATANDAŞI ALDATMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, gazetecilerin toplumun gören gözü, duyan kulağı olduğu belirterek tüm basın mensuplarının Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, şunları kaydetti: “Gazeteciler ve basım emekçileri gece gündüz demeden büyük bir özveriyle çalışmaktadır. Gazetecilik her alanda toplumun en doğal hakkı olan haber alma özgürlüğünü icra eden son derece saygın bir meslektir. Bu mesleği en zorlu şartlara rağmen yerine getiren basın emekçileri gece-gündüz demeden savaşta ve barışta büyük bir görev üstlenmektedir. Medyanın ne denli önemli olduğunu bizler 15 Temmuz hain darbe girişiminde hep birlikte gördük. Yine Gazze’de yaşanan insanlık dramını canını hiçe sayarak tüm dünyaya duyuran gazeteciler büyük ve kutsal bir mesuliyet üstlenmektedir. Ancak ne yazıkki 7 Ekim’den bu tarafa İsrail’in kanlı eylemleri sırasında 100’e yakın gazeteci görevi başında şehit olmuştur. Her fırsatta basın özgürlüğünden ve insan haklarından dem vuran batılı ülkeler ve onların destekçileri soykırıma sessiz kaldıkları gibi onlarca gazetecinin katledilmesini görmezden gelmektedir. Afyonkarahisar medya anlamında oldukça güçlü bir ildir. Yolların kesiştiği Afyonkarahisar adeta haberin ve medyanında kesişme noktasıdır. İlimizde kalemi güçlü gazetecilerin ürettiği ve servis ettiği haberler ulusal medyayı ciddi anlamda beslemektedir. Bu bağlamda ilimizde faliyet gösteren muhabirinden kameramanına kadar tüm basın çalışanlarımızı tebrik ediyor, görevi başında hayatını kaybeden gazetecilerimizi rahmetle anıyorum.”