YARGITAY BAŞKANI AKARCA VE BERABERİNDEKİ HEYETTEN VALİ YİĞİTBAŞI’NA ZİYARET

Yargıtay Başkanlar Kurulu Toplantısı için Afyonkarahisar’a gelen Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, Yargıtay Birinci Başkanvekili Eyüp Yeşil, Yargıtay Birinci Başkanvekili Âdem Albayrak, Genel Sekreter Fevzi Yıldırım, Yargıtay Üyesi Ali Orhan ve Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Doğan, Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’na nezaket ziyaretinde bulundu.

Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca ve beraberindeki heyeti Valilik binası önünde karşıladı.

Ardından Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca Valilik Şeref Defterini imzaladı.

Nazik ziyaretleri nedeniyle Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca ve beraberindeki heyete teşekkür eden Vali Yiğitbaşı, heyetle Valilik makamında bir süre görüştü.

Yargıtay Birinci Başkanı Mehmet Akarca, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, 1. Başkan Vekili Eyüp Yeşil, 1. Başkan Vekili Adem Albayrak, Genel Sekreter Fevzi Yıldırım, Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Doğan, Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, Adli Komisyon Başkanı ve 2. ACM Başkanı S. Fatih Köken, Afyonkarahisar İdare Mahkemesi Başkanı Yasin Ayna ile birlikte Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nı makamında ziyaret etti. Akarca Afyonkarahisar Valiliği şeref defterini imzaladı.

“Derin Görüş Ayrılıkları Olduğu Bir Gerçek”

Ziyaret sırasında Anayasa Mahkemesinin son kararıyla ilgili görüşü sorulan Akarca, “Anayasa Mahkemesinin son kararıyla ilgili ortaya çıkan bir problem yoktur. Yaklaşık 6 yıldır süre gelen bireysel başvuru incelemesinde yorum farklılıkları ve anayasanın durumundan kaynaklanan derin görüş ayrılıkları olduğu bir gerçektir.” dedi.