YAĞCI, AGC ÜYELERİNİ ZİYARET ETTİ

İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Alper Yağcı, beraberindeki heyetle Afyon Gazeteciler Cemiyeti üyelerini ziyaret ederek, göreve seçilmesi halinde yapacaklarını anlattı.

İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Alper Yağcı’nın ziyaretinde; İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Merkez İlçe Başkanı İzzet Köken, parti üyeleri, Afyon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsmail Akar, Genel Sekreter Hakan Dilek, yönetim kurulu üyeleri M. Emin Birliktir, Ömer Elçi ve Faruk Kılınç yer aldılar.

“SANDIK HERŞEYİN SONUCUNU SÖYLER”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Afyon Cemiyet Başkanı İsmail Akar, şöyle konuştu:  “Belediye Başkan adaylarından hangisi hayırlısı ise hangisi Afyonkarahisar’a layıksa görev ona tebliğ edilir. Sonuçta sandık her şeyin sonucunu söyler. İYİ Parti’nin de çalışmalarını Gazeteciler Cemiyeti olarak çok yakından takip ediyoruz. Sağ olsun, başkan bey birçok siyasi partini yapmadığını yaparak her hafta basın toplantıları yapıyor. İlin, sorunlarını ve çözüm önerilerini dillendirmeye çalışıyor. Zaten Alper Bey MHP’den bu yana sürekli gözümüzün üstünde olduğu bir siyasetçiydi ve önemli hizmetler için çalıştı her zaman. Tekrar yolunuz açık olsun başarılar diliyorum. Emeğiniz layıkıyla yerine gelir inşallah diye düşünüyorum.”

“HALKIN TEVECCÜHÜYLE KAZANACAĞIMIZA İNANIYORUZ”

İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Alper Yağcı, şehre hizmet etmek istediğini söyledi. Yağcı, şunları söyledi: “Bizler Afyonkarahisar’ın gelişip güzelleşmesi, birlikte yönetilmesi, istişareye açık bir kültürle belediyenin insanlara yaklaşımını sergilemesi adına bu göreve talip olduk. Partimizde hem il bazında hem genel merkezimiz bazında araştırmalarını yaptıktan sonra adaylığımızı uygun gördüler. Bizler bundan önceki 5 yıl dönemde İl Genel Meclisi’nde elimizden gelen gayreti sorumlu muhalefet anlayışıyla ortaya koymaya çalıştık. Afyonkarahisar’ımızın dertler, sıkıntısı neyse onları sürekli gündemde tutmaya çalıştık. Ümit ediyoruz ki, bu dönemde Afyonkarahisar’da çarşıda, pazarda, insanların içerisinde en fazla mesaisini harcaya bir aday olarak onların içinden gelen bir aday olarak halkımızın teveccühüyle kazanacağımıza inanıyoruz. Bununla ilgili tüm çalışmalarımıza başladık. İnşallah sıkmadığımız el, girmediğimiz gönül kalmasın istiyoruz. Tüm hemşehrilerimize ulaşıp Afyonkarahisar’ımız için neler yapacağımızı anlatacağız.”

“TOPLUMU İKİ KUTUPLULUKTAN KURTARMAMIZ LAZIM”

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Siyasilerin mesai arkadaşı hatta yoldaşı olan gazeteciler bizim her şeyimizdir. Ne olursa olsun, bizler gazetecilerle bir bütünüz. Yapmış olduğumuz faaliyet ilimiz adına ülkemiz adına sesimizi en kısa yoldan tarafsız şekilde ulaştıran kurumlardan en önemlisi. Hakikaten büyük emek harcıyorsunuz. Bu emeğinizin bazen siyasiler tarafından olsun bazen de vatandaşlar tarafından olsun yanlış anlaşılmalara da neden olsa, hakikaten Afyonkarahisar’ın haber alma özgürlüğünü yaşatıyorsunuz. İlimizde siyaset iki kutba sıkıştırılmaya çalışılıyor ve maalesef bu başarıldı. Toplumumuzu iki kutuplu sistemden çıkarıp huzur refah ve herkesin çok demokrasili gerçekleştiği toplumun her kesiminin adına bu iki kutuptan kurtarmamız gerekiyor.”

“ALPER YAĞCI KARDEŞİMİZ TECRÜBELİ BİR SİYASETÇİDİR”

Başkan Mısırlıoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “İYİ Parti olarak seçime kendi başımıza gitme kararı aldıktan sonra biz de Afyonkarahisar’da sağ olsun Alper Yağcı kardeşimiz genç, dinamik eğitimini mahalli idareler üzerine kurmuş tecrübeli bir siyasetçi. Sahada halkın içinde olan bir kardeşimiz. Havalı değil, Afyonkarahisar’ın kendi öz evladı. İktidar temsilcilerinin güç zehirlenmesi yaşadığı bu ortamda biz inanıyoruz ki Afyonkarahisarlı bu güç zehirlenmesinden rahatsız. Bu güç zehirlenmesi Afyonkarahisar’a kan kaybettiriyor, Afyon’a güç kaybettiriyor. Afyon’un kaleleri yıkılıp gidiliyor biz burada hala bunların kendi içerisindeki o güç zehirlenmesinden kaynaklı olarak Afyon’un genel sorunları üzerinde bir çözüm oluşamıyor.”

“AFYON ANADOLU’NUN ORTASINDA KALMIŞ KOCAMAN BİR KÖY”

Afyonkarahisar’ın her tarafından mağduriyet yaşandığının altını çizen Başkan Mısırlıoğlu, “Baktığımız 3 kuruşa bir mezar parasına vatandaşımızın yerlerini almak istediler. Kentsel dönüşüm büyük bir sorun oluşturdu. Çözülebilecek bir sorundu ama çözülemedi maalesef. Baktığımız zaman Belediye Çarşı’nda yine birçok esnafımız mağdur oldu. Orada çok büyük hak kayıpları oldu. O esnaflarımız bizim esnafımız. Eğer orada bir sıkıntı varsa bu belediyenin elindedir. Bir şekilde herkes fedakârlık yapar. Ama mağduriyet yaşanmaz. Şuan çok büyük mağduriyet yaşanıyor. Şuan kentimizde çok büyük bir durgunluk var. Ben ilimizin durumunu zatürre olmuş bir kent olarak görüyorum. İçler acısı görüyorum. Afyonkarahisar Anadolu’nun ortasında kalmış kocaman bir köy görünümünde yaşıyor. Afyonkarahisar dünya markası olması gelirken burada insanların güç zehirlenmesiyle uğraşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“AFYON’DA KUTUPLAŞMA ÜZERİNE SİYASET YÜRÜTÜYORLAR”

Başkan Mısırlıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “İktidar partisinde Belediye Başkan adaylığı için 6 tane aday adayı çıkıyor olmayan birini getiriyorlar, onları çiçek saksısı gibi kenara koyuyorlar bunun tarafında toplanın diyorlar. Böyle bir mantığı Afyonkarahisarlı kabul etmez. Afyonkarahisarlıya da kendi partilerinin tabanına da zul. Öbür tarafta bakıyorsun insanlar sadece kutuplaşmaya seçim kazanma yoluna girmişler. Karşılıklı kutuplaşarak, atışarak aradan biz çıkalım derdine düşmüşler. Bunu da Afyonkarahisarlı hak etmiyor. Burada yerel yönetim adaylar hizmetlerle konuşulması gerekiyor. Adı üstünde yerel adayların profili konuşulması lazım. Adayların yaşı, kapasitesi eğitim durumu konuşulması lazım. Bunun üzerinden siyaset yürütülmesi lazım. Fakat kutuplaşma üzerinden siyaset yürütülüyor.”

“BİRİNCİ SANAYİ SİTESİNİN TAŞINMASI LAZIM”

Afyon Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mahmut Emin Birliktir, İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Alper Yağcı’ya seçimde başarılar diledi. Başkan Birliktir, “Alper Bey’i severim, sayarım. Kendisini gençliğinden tanırım. Denildiği gibi başarılı, beceriklidir de. Allah muvaffak etsin. Bilindiği üzere benim gazetecilik haricinde başka görevlerim var. Ben esnafımla ilgili birkaç bir şey sormak istiyorum. Birincisi Sanayi Sitesi şehrin göbeğinde kaldı. Bunun taşınması lazım. Herkes öyle diyor. Orada bulunan esnafı mağdur etmeden taşınması lazımdır. Yeni bir sanayi sitesi Modern Sanayi Sitesi adı altında bir site yapılıyor. Sadece üyenin aidatı yeterli olmuyor. Buraların alt yapısının, üst yapısının düzenlenmesi için belediye desteğine ihtiyaç var. İkinci Sanayi Sitesinin yapımı 30 yıl sürdü. Birinci sanayinin kaldırılması taşınmasıyla ilgili bir çalışma esnaf olarak bizim için önemli. Esnaf sanatkâr için önemli. İkincisi pazar yerlerine kapalı pazar yerleri yapıldı. Sağ olsun Burhanettin Başkan yapmıştı. Kapalı pazar yerine ama kış günlerinde esnafımız üşüyor. Kış günlerinde pazarcı esnafı her ne kadar üstü de kapalı olsa sağından solundan rüzgârlar giriyor, yağmur, yaş giriyor. Bununla ilgili ne söylersiniz, bir projeniz olacak mı? Biz çok uğraştık ama trafiğin çözümüyle ilgili bir çalışmanız var mı? Bir projeniz var mı?” dedi.

“AFYON’UN TRAFİK KARMAŞASINA SON VERECEĞİM”

İYİ Parti Başkan Adayı Alper Yağcı, şehrin trafik ve pazarla ilgili sorunlarını çözeceğini ifade etti. Başkan Adayı Yağcı, şöyle konuştu: “Trafikte hiçbir düzenlemeyle çözülemeyen sıkıntılara şahit oluyoruz. Bun Afyon’un büyük bir sorunu haline geldi. Bu bağlamda profesyonel anlamda sistemin tekrar gözden geçirilmesi ve müdahale edilmesi gereken noktalara odaklanacağız. Nasip olurda göreve seçilirsem Afyon’un trafik karmaşasına son vereceğim. Seçim çalışmaları sırasında pazar yerlerini sıkça ziyaret ediyorum. Pazar esnafının yaşadığı zorlukları birinci elden gözlemliyorum. Bu konuda iyileştirmeler yapacak projeler üzerinde çalışıyoruz. Belediyecilik anlayışımız, halkın ihtiyaçlarını ve haklarını gözeten, istekleri doğrultusunda hareket eden bir yaklaşıma dayalı olacaktır. Şehrimizin sanayisi ve kentsel dönüşüm projelerinde, vatandaşlarımızın önerilerini dinlenerek, mağduriyet yaratmadan, adaletli çözümler sunmayı hedefliyoruz. Ambaryolu Caddesi üzerinde ziyaretler yaptığımda yerel esnafın tek yönlü trafik konusunda danışılma eksikliğini hissettiklerini gördüm. Halkın istekleri doğrultusunda hareket etme sözü verdik.”