ULUÇAY’DAN DİKKAT ÇEKİCİ İKİ PROJE; ‘DİJİTAL HAYVANAT BAHÇESİ VE  DEV AKVARYUM’

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay dijital hayvanat bahçesi ve akvaryum projesi ile ilgili açıklamada bulundu. Uluçay, projenin şehrin kültürel ve turistik açıdan daha cazip hale gelmesine katkı sağlayacağını belirtti.

 Uluçay açıklamasında, yerel halk ve turistler için benzersiz bir deneyim sunmayı hedefleyen proje kapsamında, geleneksel hayvanat bahçelerinden farklı olarak dijital teknolojinin de kullanılacağı vurguladı. Dijital hayvanat bahçesi ve akvaryum, modern teknolojinin getirdiği imkanlarla ziyaretçilere yeni bir deneyim sunacak.

FATİH İLKOKULU MÜZE ‘DE FATİH İLKOKULU MÜZE ‘DE

Uluçay, yaptığı açıklamada, "Afyonkarahisar'ı sadece yerel halkımızın değil, ülke genelinde ve uluslararası alanda da daha çekici bir destinasyon haline getireceğiz. Bu kapsamda, dijital hayvanat bahçesi ve akvaryum projesiyle şehrimize farklı bir nitelik kazandıracağız. Dijital hayvanat bahçesi projemizle gerçekçi sanal ortamda doğanın muhteşem canlılarını vatandaşlarımızla buluşturacağız. Ayrıca bir başka projemiz olan ve ziyaretçilerin keyifli vakit geçirebilecekleri çok çeşitli balık türlerine sahip dev bir akvaryumu şehrimize kazandıracağız” dedi.

Projenin, çocukların eğitimine de katkı sağlayacağını belirten Uluçay, "Çocuklarımızın doğayı, hayvanları ve deniz canlılarını daha yakından tanımalarını sağlayacak bu iki projemiz, onların eğitimine önemli bir katkı sunacak. Ayrıca, yetişkinler için de eğlenceli ve öğretici bir ortam oluşturmuş olacağız” şeklinde konuştu.

Dijital hayvanat bahçesi ve akvaryum projesinin, Afyonkarahisar'ın turizm potansiyelini artırması ve ekonomik anlamda şehre katkı sağlaması bekleniyor.