OEDAŞ MÜDÜRÜ DEMİR GAZETECİLER CEMİYETİ’Nİ ZİYARET ETTİ

OEDAŞ Afyonkarahisar İl Müdürü Cafer Demir, Afyon Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

Afyon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Önder Artuk ile Yönetim Kurulu üyeleri; Mehmet Emin Güzbey, Sezer Küçükkurt, Mehmet Abdioğuları, M. Emin Birliktir, Faruk Kılınç, Ömer Elçi ve İsa Kuş tarafından karşılanan Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ (OEDAŞ) İl Müdürü Cafer Demir’e ekibi eşlik etti.

Afyonkarahisar’ın birbirine destek olan çok güçlü bir basın yapısına sahip olduğunu belirtti. Demir, “Yerel basının gücü ve etkinliği, halkın bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle, basınla olan iş birliğimizi daha da güçlendirerek Afyonkarahisar’ın yararına yapılacak her türlü hizmette biz de varız.” diye konuştu.

“YENİ BİR HİZMET BİNASI OLUŞTURUYORUZ “

 Afyonkarahisar genelinde ilçeler ile birlikte toplam 400 personel ile hizmet verdiklerini ifade eden Demir,  “2024 yılı OEDAŞ yatırım programı 150 milyon TL olarak belirlenmiş olup, yatırımlarımız hızlı bir şekilde devam etmektedir. Vatandaşlarımızın olası elektrik arızalarında iletişim sağladıkları çağrı merkezlerimiz Türkiye genelinde Eskişehir ve Adıyaman olmak üzere iki noktada mevcut. Yakın zamanda yeni bir hizmet binası oluşturuyoruz ve bu binada bir çağrı merkezi de kurarak vatandaşlarımızın iletişim ağını daha da hızlı hale getireceğiz. Afyonkarahisar’ın geniş alanını düşünerek Karaaslan bölgesinde ikinci bir trafo merkezi oluşturuyoruz. Bu çalışma ile olası elektrik arızalarında şehrin tamamının elektrik kesintisinden kaynaklı mağduriyetini gidermeyi amaçlıyoruz. 6 Şubat depreminden sonra tespit ettiğimiz hususlar üzerine de ciddi bir çalışma yapıyoruz. Afyonkarahisar deprem bölgesi üzerinde yer aldığı için tüm fay hatlarının haritası elimizde mevcut ve yatırımlarımızı fay hatlarına paralel bir şekilde uzatmaya çalışıyoruz. Bunun nedeni, deprem sürecinde gözlemlediğimiz olası bir fay kırığı sırasında hatların kopmasının, hatların yeniden toparlanma sürecini uzatmasından kaynaklanmaktadır. Bununla ilgili titiz bir çalışma yürütüyoruz.” dedi

VALİ YİĞİTBAŞI, ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANINA ORTAK OLDU VALİ YİĞİTBAŞI, ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANINA ORTAK OLDU

“ŞEHRİMİZİN GELİŞİMİ İÇİN HEP BİRLİKTE ÇABA SARF EDECEĞİZ”

Afyon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Önder Artuk, kurumlar ile basın camiasının birlik ve beraberlik içinde, etik ve ahlaki değerlere uygun bir şekilde çalışmasının şehre büyük faydalar sağlayacağını ifade etti. Artuk, “Afyon Gazeteciler Cemiyeti'nde ilk ağırladığım misafirim sizsiniz. Basın camiasında birlik ve beraberlik olduğu zaman bunun herkese faydası var. Afyon Gazeteciler Cemiyeti çok önceden kurulmuş, yaklaşık 40 yıllık bir cemiyet. Bütün fedakarlıklarla kar topu gibi birleşerek büyümüş bir cemiyet.  Basın camiasının duayenlerinin görev aldığı cemiyetimizde sağ olsunlar, bana bu görevi verdiler. Onlara teşekkür ediyorum. Sizlerde nazik ziyaretiniz için çok teşekkür ediyorum. Camia ne kadar birlik beraberlik içerisinde etik ve ahlaki değerlere uygun çalışırsa, hem yaşadığımız şehrin huzurunu hem de memleketimize büyük faydaları olacaktır. Hep birlikte elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz.” dedi.

Editör: Ayben Horzum