KÜÇÜKKURT, AFYON İÇİN TÜM PROJELERİNİ AÇIKLADI

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, tüm projelerini açıklıyor. Küçükkurt, 9 ana başlıkta 55 projelerinin olduğunu söyleyerek tüm projelerini basın mensuplarına tanıtıyor.

MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, İkbal Termal Otel’de düzenlenen Basın Toplantısında tüm projelerini açıklıyor. 9 ana başlıkta 55 projeleri olduğunun altını çizen Küçükkurt’un proje tanıtım töreninde öne çıkan projeler özetle şöyle:

Güney Çevreyolu Projesi

Kanlıca-Hıdırlık-Olucak güzergahı bir tünelle Alparslan Türkeş Köprüsü güzergahına bağlanarak Kurtuluş Caddesi’nin alternatif güzergahı oluşturulacak. Şehir trafiğinde rahatlama yaşanırken, Kanlıca Bölgesi ile tarihi kent dokusunun bulunduğu bölgeler birbirine bağlanmış olacak.

Erenler Alt Geçiti

Erenler Mahallesi AKÜ Ahmet Necdet Sezer Kampüsü girişinde öğrencilerin güvenli geçişi için alt geçit yapılacak.

Otogar ve OSB Kavşaklarına köprülü kavşak

Kazaların sıkça yaşandığı OSB girişi ile Otogar girişinde bulunan yollarda köprülü geçitlerin yapılması sağlanacak.

Fuar Kavşağı Alt Geçidi…

Trafik yükünün ağır olduğu Fuar Kavşağı, Şehitler Camii önünde alt geçit yapılarak trafik akışı rahatlatılacak.

Uydukent Girişi

Uydukent Bölgesine ulaşım konusunda bölgeye alternatif giriş düzenlemeleri yapılacak.

Emekli ve İhtiyaç Sahiplerine Hilal Kart

Emeklilere ve ihtiyaç sahiplerine Hilal Kart verilecek. Asgari ücret altında gelir olan hemşerilerimizin temel ihtiyaçları belediye tarafından karşılanacak. Belediye sosyal tesislerinin hizmetlerinde hilal kart sahipleri ücretsiz hizmet alacak.

Kan Unu ve Mama Fabrikası

İlimizdeki et tesisleri ve kesimhanelerinin atıklarını değerlendireceğimiz bir kan unu fabrikasında kurarak aynı tesiste hayvan maması üretilecek.

Kadınana Suyu

Kadınana Kaynağı başta olmak üzere içme suyu kaynakları tespit edilerek kurulacak tesislerde şişelenecek. Şişe  ve damacana sularımız Kadınana Suyu adıyla markalaşacak.

Esnaf ve Meslek Siteleri

Benzer alanlarda faaliyet gösteren esnafın tonlanacağı esnada ve meslek siteleri kuracağız.

Büyük Zafer Parkı

Büyük Taarruz ve Büyük Zafer’in öne çıkacağı şekilde yeni bir Park düzenlemesi yapılacak. Milli Mücadele kahramanlarının hatıralarının yaşatılacağı bu park Milli Mücadele’nin ölümsüz sahneler canlandırılacak.

İsmet Attila Kültür Merkezi

Yapımı daha önceden planlanan ama ihale aşamasında yatırımdan vazgeçilen İsmet Attila Kültür Merkezi projesi tamamlanacak.

Sokak Hayvanları Doğal Yaşam Alanı

Sokaklarımızda hayvan sayısının kontrolsüzce artmaması sokak hayvanlarının güven içinde yaşayabilmesi için hayvan barınakları inşa edeceğiz.

“ENGELLER BİZE NE SÖYLER” PROGRAMI YARIN “ENGELLER BİZE NE SÖYLER” PROGRAMI YARIN

Her Emekliye Hobi Bahçesi

Afyonkarahisar’ın dört bir tarafında hobi bahçeleri inşa edilecek.

Bizim Erenler

Afyonkarahisar’dan kopmuş bir görüntü sergileyen üniversite gençliğimizin yoğunlaştığı Erenler’de şehirle bağları sağlam bir şekilde kurulup geliştirilecek. Erenler ile şehir merkezi arasında ücretsiz ulaşım imkanları sağlanacak.

Sporda Profesyonelleşme

Futbol başta olmak üzere basketbol  ve voleybol gibi ana spor branşlarında Afyonkarahisar’ın layıkıyla temsil edilmesi amacıyla Afyonspor AŞ kurulacak.

Eğitime Tam Destek

Yurtdışında eğitim için imkan bulamayan başarılı öğrencilerimizin eğitim sponsoru olunacak. Afyonlu gençlerin yurtdışında üst düzey eğitim alabilmesi için çalışmalar yapılacak.

Acile Eylem Planları

Pazar Yerlerinin etrafı kapatılacak.

Pazar yerlerinde erkek kadın ayrı olmak üzere tuvalet yapılacak.

Yağmur Suyu toplama hattı düzenlenecek.

Sadıkbey TOKİ’lerde ısınma sorunu çözülecek.

Çetinkaya TOKİ’lerde koku surunu çözülecek.

Mahallelere afet kabinleri konulacak.

Acil müdahale ekipleri kurulacak, kaldırım bozuklukları, yol yaması, ağaç budaması gibi işler aynı gün içinde tamamlanacak.