HAYIR ÇARŞISI AÇILDI

Hayır Çarşısı açılışında; Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Barış Dal, İl Müftüsü Lütfü İmamoğlu, Müftü Yardımcıları Ayşegül Müftüoğlu Kurt, Harun Yılmaz, din adamları, hayırseverler ve vatandaşlar hazır bulundu.

“HAYIR ÇARŞIMIZ BEREKETLİ OLSUN”

Zafer Meydanı’nda bugün sabah açılan ve akşam saatlerine kadar faaliyet gösterecek olan Hayır Çarşısı’nda Kuran Kursları öğrencileri, kurs öğreticileri, Türk Diyanet Vakfı Gönüllüleri, din adamları ev yapımı gıdalar, el işleri satışından elde edilecek gelirleri Gazze’ye göndermek üzere bulunuyorlar. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan açılış töreninde konuşan İl Müftüsü Lütfü İmamoğlu, hayırseverlerin katkılarıyla hazırlanan Hayır Çarşısı organizasyonundan elde edilecek gelirin Gazze yararına kullanılacağını belirtti. Müftü İmamoğlu, “Malum olduğu üzere üç aydır terörist İsrail devleti tarafından Gazze ve Filistin bölgesinin işgali altındadır. Gazze’deki kardeşlerimizin zor durumda olduğunu görüyor, televizyonlarda izliyoruz. Bizlerde bu vesileyle bir nebze de olsa çorbada tuzumuz olsun istiyoruz.  Hayır Çarşımızdan elde edeceğimiz geliri Allah nasip ederse Gazze’deki kardeşlerimize Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla göndermiş olacağız. Hayır Çarşısı organizasyonunda emeği geçenlere bu vesile ile teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun diyorum. Hayır Çarşımız inşallah bereketli olur.” dedi.

“HAYIR ÇARŞISI HAYIRLARA VESİLE OLSUN”

Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Barış Dal, Hayır Çarşısı açılışında yaptığı konuşmada zalimce insanlık dışı davranışların dünyanın değişik coğrafyalarında süre geldiğini zulme karşı boykotlarla, yardımlarla elden gelenin yapıldığını belirtti. Dal, şöyle konuştu: “Tüm insanların insanlık dışı muameleye, zulme maruz kalmamaları gerekir. Gazze’deki Müslümanlara yardım için düzenlenen Hayır Çarşısı için Afyonkarahisar Müftülüğü’nün değerli çalışanlarına, Kur’an Kursu öğrencilerine, Kur’an Kursu öğreticilerimize, Vaizlerimize, katkıları olan herkese bu vesileyle teşekkür ediyorum. Hayır Çarşısı’ndan gelecek olan gelirin bir nebze de olsa Gazze’deki insanlık için faydalı olmasını diliyoruz. Hayır Çarşısı hayırlara vesile olsun.” Hayır Çarşısı açılış kurdelesi kesiminin ardından İl Müftüsü Lütfü İmamoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Barış Dal Filistin bayrağı resmedilen pastayı birlikte keserek stantları gezdiler.