BAŞKAN MUHTAR DEMİRCİ’DEN MİLLETVEKİLLERİNE MEKTUP BAŞKAN MUHTAR DEMİRCİ’DEN MİLLETVEKİLLERİNE MEKTUP

HAREZMÎ ÖĞRETMEN EĞİTİMİNE AFYON’DAN 7 KİŞİ KATILDI

Harezmî eğitim modeli tüm okullarda uygulanacak. İlk Harezmî Öğretmen eğitimine pilot il olarak; Afyonkarahisar’dan proje koordinatörü ve 6 öğretmen katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nca güncellenen “Harezmî Eğitim Modeli” ile bilgisayar bilimleri, fen ve matematik bilimleri, sosyal bilimler, sanat ve tasarım ile spor bilimleri alanlarında disiplinler arası düşünebilen öğrenciler yetişmesini amaçlıyor.

Harezmî Öğretmen Eğitimine Afyon’dan 7 Kişi KatıldıÖğrencilerin, ezberden ve monotonluktan uzak düşündüklerini becerileri ile hayata geçirebilen, sanatla bilimi, bilimle sosyal hayatı bütünleştirebilen çocukları çağın yeniliklerine milli ve manevi değerler ile adapte etmekte eğitim modelinin hedefleri arasında bulunuyor. Modelin uygulanmasına, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından 2023-2024 eğitim öğretim yılının Şubat ayından itibaren 27 ilde pilot olarak belirlenen her kademeden 115 okulda, 2024-2025 eğitim öğretim yılından itibaren ise ülke genelindeki tüm örgün eğitim kurumlarında uygulanacak. Bu kapsamda İstanbul Zübeyde Hanım Hizmet içi Eğitim Enstitüsünde verilen ilk Harezmî Öğretmen eğitimine pilot il olarak; Afyonkarahisar’dan proje koordinatörü ve 6 öğretmen katıldı.