DEVLET KONSERVATUVARINDA DEVİR TESLİM TÖRENİ YAPILDI

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuvarı Müdürlüğü görevinde devir teslim töreni gerçekleştirildi. AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş’ın katıldığı devir teslim töreninde Prof. Dr. Çağhan Adar, AKÜ Devlet Konservatuvarı Müdürlüğü görevini Prof. Dr. Mustafa Kemal Yıldız’a devretti.

Devir Teslim Törenine; Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Koçak, Bolvadin Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İbrahim Hakkı Ciğerci, Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Erdinç Dündar ile birlikte Fen Edebiyat Fakültesi ve Devlet Konservatuvarı öğretim elemanları katıldı.

Devir teslim töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Mehmet Karakaş, idari görevlerin süreli görevler olduğunu ifade etti. Karakaş, “Uzun süre idarecilik yapan biri olarak esas işimizin akademisyenlik olduğunu ifade ediyorum. İdareci olarak görev yapan akademisyenlerimizin, gerçek mesleği akademisyenliktir. İdarecilik, belli sürelerle yapılan görevlerdir. Verildiği zamanda hakkıyla yapılması gereken görevlerdir” diye konuştu.

“Konservatuvarımız kültür sanat hayatına katkıda bulunmaya devam edecek”

Devlet Konservatuvarının bir trendi olduğunu ve bu trendi devam ettireceklerini söyleyen Karakaş, “Konservatuvarımızın ayrı bir yeri var. İdarecilik yaptığım dönemlerde konservatuvarın sorunlarıyla ve talepleriyle hep ilgilendik; bundan sonra da ilgilenmeye devam edeceğiz. Biz, bütün kurumlarımızla doğal olarak ilgileniyoruz ama konservatuvarın da önemli bir yeri var. Sanat kültür hayatımızda konservatuvar önemli bir rol üstlendi. Konservatuvarımız, hem Üniversitemizin hem de Afyonkarahisar’ımızın kültür sanat hayatına katkıda bulunmaya devam edecek. Çağhan Hocama emeklerinden dolayı teşekkür ediyor, Mustafa Hocama hayırlı olsun diyorum” dedi.

Prof. Dr. Çağhan Adar, Prof. Dr. Mustafa Kemal Yıldız’a hayırlı olsun temennisinde bulunurken Prof. Dr. Mustafa Kemal Yıldız da Prof. Dr. Çağhan Adar’a emeklerinden dolayı teşekkür etti.

WATERMALL AVM 19 MAYIS ŞÖLENİNE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR WATERMALL AVM 19 MAYIS ŞÖLENİNE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

Konuşmaların ardından Prof. Dr. Çağhan Adar, AKÜ Devlet Konservatuvarı Müdürlüğü görevini Prof. Dr. Mustafa Kemal Yıldız’a devretti.