HALK OYUNLARI MÜSABAKALARI COŞKUYLA GERÇEKLEŞTİ

Çiğiltepe Spor Salonunda düzenlenen Okul Sporları Minikler ve Yıldızlar Halk Oyunları müsabakaları coşkuyla gerçekleşti. 500’den fazla seyircinin izlediği müsabakalarda minik ve yıldız sporcular, yöresel halk oyunlarını sergileyerek büyük beğeni topladı

Halk Oyunları Minikler ve Yıldızlar müsabakaları düzenlenen açılış seremonisinin ardından başladı. Dereceye giren sporculara madalya ve kupalarını Spor Hizmetleri Müdürü Yılmaz Erşen, hakemler ve Okul Sporları personelleri tarafından verildi.

Spor Hizmetleri Müdürü Yılmaz Erşen, “Burada gençlerimizin enerjisi ve yetenekleriyle dolu dolu geçen bir gün yaşadık. Okul Sporları kapsamında düzenlenen bu etkinlik, gençlerimizin kültürel mirası sahiplenmesi ve sporla buluşması adına son derece önemli bir platform sağladı. Minik ve yıldız sporcularımızın sahneye koyduğu performanslar gerçekten etkileyiciydi. Hem halk oyunlarımızın zenginliğini sergilediler hem de birbirinden güzel anlar yaşattılar. Bu tür etkinliklerin gençlerimizin gelişimine olumlu katkılar sağladığına inanıyorum. Sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Müsabakalar sonucunda dereceler şu şekilde oluştu:

MİNİKLER DÜZENLEMESİZ

  1. Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu
  2. Bolvadin Atatürk İlkokulu

YILDIZLAR DÜZENLEMESİZ

AFYONSPOR: 0 BUCASPOR: 0 AFYONSPOR: 0 BUCASPOR: 0
  1. Çobanlar Yavuz Selim Ortaokulu
  2. Özel Neziha Arslan Okulları
  3. Bolvadin Hasan Gemici Ortaokulu

YILDIZLAR DÜZENLEMELİ

  1. Çobanlar Yavuz Selim Ortaokulu

2. Özel Neziha Arslan Okulları.