CUMHURİYET LİSESİ’NDE ‘ÇANAKKALE VE ŞEHİTLİK’ SÖYLEŞİSİ

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi 109. yılı nedeni ile Cumhuriyet Anadolu Lisesinde söyleşi programı düzenlendi. Düzenlenen söyleşi de Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı lise öğrencileri ile buluştu.

REKTÖR KARAKAŞ’IN BAYRAM MESAJI REKTÖR KARAKAŞ’IN BAYRAM MESAJI

Cumhuriyet Anadolu Lisesi, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi 109. yıl dönümünde çeşitli etkinlikler düzenliyor. Bu kapsamda yapılan söyleşi programına Cumhuriyet Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Ali Ayyıldız, Müdür Yardımcısı Sadık Aygün, okul öğretmenleri ve 9. sınıf öğrencileri katıldı.

Okulun konferans solunda yapılan programda Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, Şehitlik ve Gazilik kavramı üzerine söyleşi gerçekleştirdi. Kumartaşlı; Türk Milleti’nin nice zaferler kazanarak destansı mücadelelere imza attığını vurguladı. O destansı mücadelenin birinin de Çanakkale Deniz Zaferi olduğunu belirten Kumartaşlı; bayrak, vatan ve millet vurgusu yaptı.

Program hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

Editör: Ayben Horzum