BAŞKAN ÖZERKAN, HAFTA SONU GÖREVİ DEVREDECEK

Afyonkarahisar Kültür ve Turizm Derneği Genel Başkanı Mehmet Ali Özerkan, derneğin kamu yararına çalışan dernekler statüsüne girmesi mücadelesine katsı veren MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’a teşekkür belgesi verdi. Özerkan, bu hafta sonu yapılacak genel kurulda başkan adayı olmayacağını belirtti.

Afyonkarahisar Kültür ve Turizm Derneği Genel Başkanı Mehmet Ali Özerkan, MHP MYK Üyesi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’ı TBMM’de ziyaret eti. Özerkan, 11 Şubat 2024 Pazar günü dernek genel merkezinde genel kurul toplantısı yapılacağını belirtti.

DERNEK YÖNETİMİ BİR DÖNEMİN SONUNA GELDİ

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’ı ziyareti sırasında dernek yönetim kurulu olarak bir dönemin sonuna geldiklerini belirten Özerkan “Son üç dönemdir dernek üyelerimizin güveni ve teveccühleri ile yürüttüğümüz başkanlık görevi dönemimizde çok önemli çalışmalara imza attık. 1975 yılında kurulan ve kimi zaman çalışmalarında intikalara uğrayan derneğimizi öncelikle mülkiyet sahibi yaparak Ankara ve Afyonkarahisar’da birçok önemli etkinler gerçekleştirdik. Başta Ankara’da yaşayan hemşehrilerimiz olmak üzere, başkente yüksek tahsil yapmaya gelen gençlerimize burs verebilme çalışmalarımızın devam edebilmesi ile beraber ilimize ve ülkemize daha faydalı çalışmalarda bulunabilme adına, ülkemizde sayıları 400’ü bulmayan ‘kamu yararına çalışan vakıf ve derneklere’ sağlanan imkânlardan yararlanabilmek için çok büyük mücadeleler verdik. Bu konuda Sayın Mehmet Taytak’ı da makamında ziyaret ederek yardımlarını istedik. Sağ olsunlar değerli Milletvekilimiz Sayın Mehmet Taytak’ın üstün gayret ve destekleriyle gerçekleştirdiğimiz kamu yararına çalışan dernekler statüsüne alınışımızla, bugüne kadar derneğimiz adına yapmış olduğumuz tüm çalışmaları da taçlandırmış olduk. Bu çok önemli çalışmamızda her zaman yanımızda olan Sayın Mehmet Taytak’a Ankara’da yaşayan tüm hemşehrilerimiz adına çok teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.” dedi. Özerkan, Genel Başkan Yardımcısı İsmail Aydınkaş ile birlikte Milletvekili Taytak’a genel kurul davetiyesi ile teşekkür belgesini verdi.

“AİLEME VE KENDİME ZAMAN AYIRMAK İSTİYORUM”

Mehmet Ali Özerkan, sözlerini şöyle tamamladı: “16 yıldır derneğimizin her kademesinde gururla görev yaptım. Bundan sonra yeni dönemde görev almayacağım, bize güvenerek gerek maddi, gerekse manevi anlamda destek veren Ankara’daki ve Afyonkarahisar’daki tüm gönül dostlarıma, tüm hemşehrilerime yürekten teşekkür ediyorum. Biraz da kendime ve eşime zaman ayırmak istiyorum. Bugüne kadar bilerek hiç kimseyi kırmadım, bilmeyerek kırılanlar varsa hepsinden özür diliyorum, haklarını helal etsinler. Buradan yeni seçilecek arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum.”