AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI’NDAN KAMUOYUNA DUYURU

AFYON’DAN EĞİTİMCİLER MACARİSTAN’DA AFYON’DAN EĞİTİMCİLER MACARİSTAN’DA

Dün akşam AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığımızın düzenlemiş olduğu aday tanıtım toplantısında, programımızı takip etmek için davetimizi kırmayarak Prof. Dr. Veysel Eroğlu spor salonuna gelen, gazeteci arkadaşlarımız Oğuzhan Özdemir ve Mehmet Karakaş görevlerini yaptıkları sırada partimizle ilgisi olmayan bir kişi tarafından saldırıya uğramasını üzülerek öğrenmiş bulunuyorum.

Özgür, tarafsız ve halka karşı sorumluluğunu bilen Afyonkarahisar basınına verdiğimiz önem, her zaman en üst düzeyde olmuş ve bundan sonra da aynı hassasiyette olacağız. Zira bugün basın, geçmişe göre daha özgürdür ve daha işlevsel haldedir. Bizler; özgür, tarafsız ve halka karşı kendini sorumlu hisseden medyanın önemini gayet iyi biliyoruz.

Vatandaşlarımız adına gözcülük yapan, millete ve memlekete hizmet eden gazeteci kardeşlerimizin vazifelerinden, kendini bilen hiç kimse asla rahatsız olamaz. Yapılan bu menfur saldırıyı kınıyor, partimizle uzaktan yakından ilgisi olmayan bu şahıs ile ilgili yetkili kurumların yapacağı yasal girişimlerin de takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyorum.

Ömer Dayı

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkan Vekili