“AFYON’UN EVLADI SEZER KÜÇÜKKURT İLE BU SEÇİMİ KAZANACAĞIZ”

MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Ahmet Kahveci, herkesin ulaşabileceği Afyon’un evladı, Afyon’un tüm sokaklarını iyi bilen ve her kesimden herkesin dokunabileceği bir adayla yola çıktıkları ifade ederek, “Sezer Küçükkurt ile Afyonkarahisar Belediyesini kazanacağız. 9 başlık ve 55 projemizle geliyoruz.” dedi

“SEZER KÜÇÜKKURT AFYON’U İYİ BİLEN AMA SİYASETE HİÇ BULAŞMAMIŞ BİR İSİM”

MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Ahmet Kahveci Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu oldu. Programda Gazeteci İsmail Akar’ın sorularını cevaplayan Ahmet Kahveci, Afyonkarahisar için kazanacak bir aday olan Sezer Küçükkurt’la yola çıktıklarını kaydetti. Kahveci, “Biz kazanacak bir adayla yola çıktık. Önce adayın profilini belirledik. Tüm partilerden oy alabilecek bir aday olmasını istedik. Sessiz bir çalışma yürüttük. Afyon’u iyi bilen ama siyasete hiç bulaşmamış bir isim kim olabilir diye düşündük. Netice olarak Sezer Bey’le görüştük. Sn. Küçükkurt’un bunu kimseyle paylaşmamasını istedik. Aday olmasına karar verdik. Bu süreçte MHP aday çıkarmayacak veya başka bir aday çıkacağı konuşulmaya başlandı. Biz bu dedikoduların önüne geçmek için Sezer Bey’i hemen aday olarak açıkladık. Genel Merkez açıklamadan bizler açıklayamazdık. Tüm partilerde durum böyledir. Önce Genel Merkezden onay alınır, sonra aday açıklanır. Biz de böyle bir yol izledik. Biz herkesin ulaşabileceği Afyon’un evladı Afyon’un tüm sokaklarını iyi bilen ve her kesimden herkesin dokunabileceği bir adayla yola çıktık. 55 projemizle geliyoruz ve kazanacağız.’” diye konuştu.

Gazeteci İsmail Akar’ın adayın çekilme ihtimali var mı? Sorusuna yanıt veren Kahveci, “Kazanacak aday seçimden çekilir mi? MHP merkezde seçimi kazanacak.” dedi.

 “AFYON’UN EVLADI SEZER KÜÇÜKKUR İLE BU SEÇİMİ KAZANACAĞIZ”

“ÜÇ HİLAL BAYRAĞINI 11 İLÇE VE 25 BELDEYE DİKECEĞİZ”

Dinar ve Evciler’de ittifak adaylarıyla seçime gireceklerini belirten Başkan Kahveci, “Dazkırı’da Ali Atay, Kızılören’de Ali Erol, Sandıklı’da Melek Yavuz, Bolvadin’de Derviş Aynacı, İhsaniye’de Hamit Çakır, Bayat’ta Mehmet Ali Dere, İscehisar’da Necati Günsel, Başmakçı’da Nevzat Tezcan, Şuhut İlçesinde Muhittin Özaşkın, Çay’da Selim Bayram, Emirdağ’da Hüseyin Duran aday olarak açıklandı. Sinanpaşa ve Çobanlar’da adaylarımız yakında açıklanacak. Biz adaylarımızı Genel Merkeze bildirdik. 56 noktanın tamamında adaylarımız var. Şu anki 2 ilçeye 9 ilçe ve 25 üzerinde beldeyi ilave edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

“SEZER KÜÇÜKKURT HALKIN İÇİNDEN ÇIKAN BİR ADAY”

AK Parti hükümetinin 20 yıldır yönetimde olduğunu ve artık bir değişime ihtiyaç olduğunu dile getiren Başkan Kahveci,  “Biz de Cumhur İttifakının bir kanadıyız. Eğer bir hizmet getirilecekse biz Cumhur İttifakının bir kanadı olarak bu hizmeti getiririz. Tüm siyasi partilerden oy alabilecek bir adayımız var. Sezer Küçükkurt halkın içinden çıkan bir aday.” dedi.

6 Şubat depreminde hayatını kaybeden vatandaşlara rahmet dileyen Ahmet Kahveci, “Bu acı hadise ülkemizi ekonomik olarak zorladı. Bu durum hepimizin malumu. Emeklilerimiz geçinmekte zorlanıyor. Bunu yakından biliyoruz. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli de bu konuyu sürekli gündeme taşıdı. Bize emeklilerimizden ulaşan talepleri Genel Başkanımıza iletiyoruz.” diye konuştu.

“DEVLET BAHÇELİ’NİN AFYON’DA MİTİNG YAPMASI İÇİN BAŞVURUDA BULUNDUK”

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Afyon’da miting yapıp yapmayacağı sorununa cevaplandıran Kahveci, “Biz Sn. Genel Başkanımızın ilimizde miting yapması için başvuruda bulunduk. Programı netleşince kamuoyuyla paylaşacağız.” dedi.

“AFYONSPOR’DA BORÇ SIFIRLANMALI VE ŞİRKETLEŞMELİ”

Afyonsporlu futbolcuların zor şartlar içerisinde oynamaya devam ettiklerini belirten Başkan Kahveci, “Afyon spor şehrimizin bir markası. Bunu siyasi şov malzemesi yapmamak gerekir. Başından beri aynı siyasiler durumu biliyor. İmkanı olan herkesin takıma destek olması gerekir. Afyon sporun borcu sıfırlanmalı ve sonrasında şirketleşmeli. Yeni yönetimi devralacak isme takım borçsuz olarak devredilmeli.” dedi.

“BOZKURT SELAMINDA TÜRKLÜK VARDIR”

Ülkü Ocaklarının eğitim ve kültür vakfı olarak hizmet verdiğini ifade eden Ahmet Kahveci sözlerini şöyle tamamladı:

“Burada bir disiplin yapısı vardır. Herkes ocak başkanına saygı gösterir. Bir tarafta devletin altını oyan vakıflar varken, devletin yanında yer alan gençlerimizden oluşan Ülkü Ocaklarını tartışma konusu yapmak doğru değil. Bunu siyasi nedenlerle malzeme yaptılar. Bu 6 ay önce yaşanan bir olay. Neden şimdi servis ediliyor? Ülkü Ocaklarındaki gençlerimiz gönüllü olarak başkanlarını karşıladı. Bunda rahatsızlık duyacak ne var? Başkana bozkurt selamı verdiler. Bozkurt işareti nedir? Bozkurt işareti Türklüğün bir sembolüdür. Bizlerde o ocaklardan yetiştik ve siyasi. Çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bozkurt selamında Türklük vardır. Müslümanlık vardır. Kimse de rahatsız olmasın.”