AFYON’DA YOL VE KALDIRIM KATILIM PAYI ALINMAYACAK!…

BIK TEMSİLCİLERİ AGC’Yİ ZİYARET ETTİ BIK TEMSİLCİLERİ AGC’Yİ ZİYARET ETTİ

Afyonkarahisar Belediye Aralık ayı Belediye Meclisi’nde yol ve kaldırım yapılan yerlerden katılım payı alınıp alınmaması konuşuldu. Katılım payının alınmaması konusu oy birliği ile kabul edildi.

Afyonkarahisar Belediye Meclisi Aralık ayı toplantıları Mehmet Zeybek başkanlığında gerçekleşti. Zeybek, toplantının açılışında şunları söyledi:

Akdeğimen’de su seviyesi yüzde 30’lara yükseldi

Kış sezonuna girdik. Hazırlıklarımızı yaptık. Karla mücadele edecek ekiplerimiz daha önce olduğu gibi bu senede hazır. Kazasız belasız bol yağışlı bir kış için dua ediyorum. Yağış bizim için olmazsa olmazımız. Yağış olursa Akdeğirmen Barajı’nda da su seviyemiz artar ve bizim su ihtiyacımız olmaz. Biz su zengini bir ülke değiliz. Barajdaki su seviyemiz yüzde 30’lara geldi. Yüzde 10’lara kadar düşmüştü. Allah’ın takdiri ile yağışlarla birlikte bu su seviyemiz arttı. Ve sorun yaşamadık.

Halk Ekmek Büfelerinin Sayısı Arttı

Halk ekmek büfelerimizi sayısını artırdık. 3 tane daha büfe açtık. Belediyemize ait sosyal tesislerimizin olduğu yerlerde de halk ekmek ürünleri satışa sunuldu. 9 yerde halk ekmek satışı gerçekleşiyor.

Uzun Çarşı, Bedesten

Gastanomi Sokağı’ndaki çalışmalarımız neredeyse tamamlanma aşamasına geldi. Onun önündeki üçgen bir park var. Mevlana’nın olduğu yer. O alanı da yeniden düzenleyip halkımızın kullanımına yeniden açıyoruz. Bedestendeki düzenlemelerimiz bitti. Kadınana figürünü oraya yerleştirdik. Kadınanalar, Afyon’a suyu getiren Alettin Keykubad’ın kızları. Uzun Çarşı’nın başlangıcından ayakkabıcıların oraya kadar tüm esnaflarımıza bu projeyi göstermiştik. Hepsi çok beğenmişti. Şimdi burada çok sayıda fotoğraf çekinenlerin sayısı arttı. Şehrimizi güzelleştirmeye devam ediyoruz.

Garnizon Millet Bahçesi’nde son durum

Yol kaldırım çalışmalarımız devam ediyor. Garnizon Millet Bahçemizi sizlerle birlikte gezmiştik. Çevre Şehircilik Bakanlığı’ndan gelen yetkililer Türkiye’de bir ilk olduğunu söyledi. 29 Ekim 2024 yılında orayı hizmete alacağız. Gerçekten ailelerin sabahtan akşama kadar vakit geçirebilecekleri bir yeri şehrimize kazandırmış oluyoruz.

Eski Müzenin Son Durumu

Eski Müzenin olduğu yerin ihalesi yapıldı. Burada binayı muhafaza ediyoruz yarısını çocuk kütüphanesi yapıyoruz. İçerisinde oyuncak müzesi olacak. Yarı kısmını da millet kıraathanesi olacak. Bahçesini de mini bir millet bahçesi olarak halkımızın hizmetine alacağız.

Kanalizasyon Hattı Katılım Payı Alınacak mı?

Daha sonra yapılan yol ve kaldırım çalışmaları ile ilgili “katılım payının alınmaması” ile ilgili gündem maddesine geçildi. Başkan Zeybek, “Biz katılım payının alınmaması taraftarıyız” dedi. katılım payının alınmaması konusu meclisten oy birliği ile geçti.

Kiralanacak Yerler…

Gastronomi Sokağı’ndaki binaların kiralanması konusunda encümene yetki verilmesi konusu oy birliği ile kabul edildi.