“AFYON’DA BÖLGE OKUL MODELİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu, bölge okul modeli ile Afyonkarahisar OSB veya çevresindeki uygun olan okullarla farklı illerde okuyan öğrencilerin tecrübe paylaşımı noktasında bir araya geleceği uygulamaları hayata geçireceklerini açıkladı.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu, Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nı ziyaret etti. Ziyarette; Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz ve beraberindekiler yer aldı.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu, ziyarette yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bölge okul modelimiz ile Afyonkarahisar OSB veya çevresindeki uygun olan okullarla, farklı illerde okuyan çocuklarımızın tecrübe paylaşımı noktasında bir araya geleceği uygulamaları hayata geçirmek istiyoruz. Sektör içi ve sektöre entegre okul modellerimizle de işletmeler içerisinde okul açarak hem işgücüne katkı hem de nitelikli istihdamı desteklemek istiyoruz. Gerekli düzenlemeleri ve mevzuat değişikliğini de kısa sürede duyuracağız.”