AFYON ESKİ VALİSİ BEKİR AKSOY HAYATINI KAYBETTİ

Afyonkarahisar eski Valilerinden, devlet adamı, sevilen insan Bekir Aksoy yaşama veda etti

TAPU VE KADASTRO MÜDÜRLÜKLERİ 177. YILINI KUTLUYOR TAPU VE KADASTRO MÜDÜRLÜKLERİ 177. YILINI KUTLUYOR

Afyonkarahisar eski Valilerinden Bekir Aksoy vefat etti. Merhum Bekir Aksoy 1988–1990 tarihleri arasında Afyonkarahisar Valiliği görevini yürütmüştü.

54. Hükümette Devlet Bakanlığı yapan, 20 ve 21. Dönem Çorum, 23. Dönem Ankara Milletvekili olan Aksoy için yarın TBMM’de cenaze töreni düzenlenecek. Aksoy’un naaşı, Kocatepe Camisi’nde öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından Gölbaşı Mezarlığı’na defnedilecek. Çorum’da 1950 yılında doğan Aksoy, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset ve İdare Bölümü’nden mezun oldu.

Kaymakamlık yapan Aksoy, İçişleri Bakanlığında Personel Şube Müdürlüğü, Daire Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı ve Personel Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Daha sonra Afyonkarahisar, Sivas ve Adana Valisi olarak atanan Aksoy, İçişleri Müsteşarı olarak görev yaptı.

DYP’den 20 ve 21. Dönem Çorum, MHP’den 23. Dönem’de Ankara Milletvekili seçilen Aksoy, 54. Hükümet’te Devlet Bakanlığı yaptı. NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyeliği görevinde de bulunan Aksoy, evli ve 2 çocuk babasıydı.

Merhum Bekir Aksoy’un kız kardeşi Ülkü Oğuz Afyonkarahisar’da uzun yıllar sevilen ve sayılan bir öğretmen olarak görev yaptı. Ülkü Oğuz’un eşi, merhum Bekir Aksoy’un eniştesi olan Bahadır Oğuz ise uzun yıllar Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. Oğuz çifti yaşamlarını Afyonkarahisar’da sürdürüyorlar.