ZAFER SAĞLIK KÜLLİYESİNDE AFSÜ GENÇFEST 2024 COŞKUSU

İYİ PARTİ'DE BAYRAMLAŞMA PROGRAMI İYİ PARTİ'DE BAYRAMLAŞMA PROGRAMI

Üniversitemizin 6. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Zafer Sağlık Külliyesinde düzenlenen “AFSÜ GençFest 2024” Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş’un, personelimiz ve öğrencilerimizle bando eşliğinde katıldığı festival korteji ile başladı.

Kortejin ardından AFSÜ Tören Alanındaki öğrenci kulüp ve toplulukları ile paydaş kurumların stantlarını ziyaret eden Prof. Dr. Okumuş, stant görevlisi öğrencilerimizle faaliyetleri hakkında sohbet etti. Daha sonra etkinliğin açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Okumuş, AFSÜ’nün kuruluş yıl dönümünü, Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı 19 Mayıs 1919’un 105. yılında yurt genelinde düzenlenen “Gençlik Haftası” programları ile aynı tarihlerde kutlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını söyledi.

Alandaki öğrencilerimize “Sizler bu ülkenin göz bebeğisiniz. Sizler bizim geleceğimizsiniz.” diye hitap eden Prof. Dr. Okumuş, ülkemizin ve AFSÜ’nün öğrenciler için her tür imkânı seferber ettiğini dile getirdi.

AFSÜ GençFest 2024 Yeni Bir Şevk, Yeni Bir Heyecan Kazanmanız İçin Düzenlendi
Prof. Dr. Okumuş şöyle konuştu: “Dolu dolu bir içeriğe sahip olan AFSÜ GençFest 2024 ile akademik yılın yorgunluğunu atmanızı ve önümüzdeki yıl için enerji toplamanızı; bu sene mezun olarak kariyer yolculuğuna adım atacak arkadaşlarımızın da hoş anılar biriktireceği bir etkinlik yaşamasını diliyorum.

Üniversiteler bilgi üreten ve aktaran kurumlar olmanın yanı sıra öğrencilerini ve toplumu sosyal ve kültürel açıdan da geliştiren kurumlardır. Bu etkinlik de siz AFSÜ’lü gençlerimize ve üniversitemizin kıymetli akademik ve idari personeline yeni bir şevk, yeni bir heyecan kazandırmak amacıyla düzenlenmiştir.

AFSÜ GençFest 2024’ün hayata geçirilmesinde emeği geçen bütün çalışma arkadaşlarıma ve öğrencilerime teşekkür ediyorum. Özellikle, giderek daha da güzelleşen nitelikli etkinlikleriyle gün geçtikçe kendini geliştiren öğrenci kulüp ve topluluklarımızın girişimci üyelerini ve danışmanlarını tebrik etmek istiyorum. Yine, bu güzel etkinliğin gerçekleşmesinde iş birlikleri ile önemli desteklerde bulunan paydaş kurumlara ve sponsor firmalara da şükranlarımı sunuyorum.”

AFSÜ GençFest 2024’ün ilk gününde DJ Emre Karakurt ve Perküsyon Show ile akşam saatlerinde Mary Jane Grubunun konseri yapıldı. Konseri izleyen Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş, grup üyelerine teşekkür ederek solist Eslem Kozpınar’a hediye takdim etti.

Zafer Sağlık Külliyesi, AFSÜ GençFest 2024 ile hafta boyunca öğrenci kulüp ve topluluklarımızın stantları başta olmak üzere paydaş kurumların da desteğiyle birçok aktiviteye, eğlenceye ve konserlere ev sahipliği yaptı.

Editör: Ayben Horzum