Yurdunuseven’den Başkan Köksal’a yanıt, “Yeğenim sıhhi tesisat alanında Almanya’da kurs gördü”

Belediye Başkanı Burcu Köksal’ın “AK Partili vekil belediyede yeğenini memur yapmış” açıklamasından sonra Milletvekili İbrahim Yurdunuseven’den bir açıklama geldi. Yeğeninin 16 yıllık tecrübesi olduğunu söyleyen Yurdunuseven: “Yazıda geçen yeğenim sıhhi tesisat yüksekokulu mezunu olup akabinde Almanya'da bu konuda kurs görmüş ve sertifika almıştır.” dedi.

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Burcu Köksal'ın "AK Partili vekil belediyede yeğenini memur yapmış" sözlerine karşılık bir açıklama yaptı.

 "Yeğenim sıhhi tesisat yüksekokulu mezunu, Almanya'da kurs gördü"

Yurdunuseven açıklamasında; DEM'lilere laf edemeyen Belediye Başkanı kamuoyunun dikkatine başlıklı yazı ile yine bir algı yönetimi yapmaya ve gerçekleri çarpıtmaya çalışmaktadır. Yazıda geçen yeğenim sıhhi tesisat yüksekokulu mezunu olup akabinde Almanya'da bu konuda kurs görmüş ve sertifika almıştır.

“ENGELLER BİZE NE SÖYLER” PROGRAMI YARIN “ENGELLER BİZE NE SÖYLER” PROGRAMI YARIN

 "Su işlerinde çalışkan ve sevilen biridir"

2008 yılında belediye işe başlamış olup 2011 yılında sözleşmeli memur , 2013 yılında çıkan Başbakanlık Genelgesi ile tüm sözleşmeli memurların kadroya geçirilmesi talimatı gereği kadrolu memur olmuştur. Dolayısıyla 16 yıldır bu konuda mesleki tecrübesi olan ve belediyenin su işleri kısmında sevilen çalışkan bir kişidir.

 "Sırf benim soyadımdan olduğu için asfalt şantiyesine göndererek cezalandırmıştır"

Söz konusu tarihler dikkat edilirse benim 2014 yılındaki il başkanlığım ve 2018 yılındaki milletvekilliğimden önceki tarihlerdir. Dolayısıyla benim görevlerimin başlangıcından çok önce işe başlanmış olup tamamen bir algı yönetimi ve sırf benimle aynı soyadında olduğu için cezalandırılarak asfalt şantiyesinde görevlendirilmiştir.

 "Algı yaparak hedef saptırmaya çalışması şovmenliktir"

Aynı soyadı taşıdığımız kişilerin yetkili ve ehliyetli olup belediyede 16 yıldır çalışması insanların dikkatinden kaçırılarak algı yönetimi yapılmakta bu şekilde sanki bankamatik memuruymuş gibi göstermek istenmektedir. 16 yıldır alnının terini dökerek ehliyeti ve liyakati ile aldığı maaşı hak eden bir kişi hakkında algı yönetimi yaparak hedef saptırmaya çalışması şovmenliktir.