REKTÖR KARAKAŞ, “AFRAY BİR YILDA TAMAMLANACAK” REKTÖR KARAKAŞ, “AFRAY BİR YILDA TAMAMLANACAK”

YURDUNUSEVEN, “SAĞLIK ÇALIŞANLARI CANINI HİÇE SAYARAK GÖREV YAPIYOR”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Yurdunuseven, hekimler başta olmak üzere sağlık çalışanlarının çok zor ve önemli bir görev icra ettiğini söyledi.

Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, salgın hastalık ve doğal afetlerde canla başla çalışan sağlık çalışanlarına hayatın her alanında ihtiyaç duyulduğunu kaydetti. Kaliteli bir sağlık sistemi, güçlü ve nitelikli bir toplumun en önemli şartı olduğunu vurgulayan Yurdunuseven, hekimlerin elde ettikleri başarılar ile kıvanç ve mutluluk duyduklarını belirtti. Yurdunuseven, “Doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımızın fedakarca çalıştığını biliyoruz. Ayrıca sağlık hizmetlerine yönelik yatırımları arttırarak hizmet kalitesini yükseltmek, bütün vatandaşlarımızın eşit koşullarda hizmetlerden yararlanmalarını sağlamak, her zaman temel hedeflerimiz arasında yer almıştır. İktidarımız döneminde ülkemizde sağlık eğitiminin ve hizmetlerinin yaygınlaştırılması yolunda önemli gelişmeler yaşanmıştır. Sağlık kuruluşlarımızın tüm tesislerinde fiziki şartlarında yapılan düzenlemeler ve yeniliklerle her geçen gün modern bir yapıya kavuşmalarının yanı sıra, tüm vatandaşlarımızın en tabi hakkı olan sağlık hizmetinden insan onuruna yakışır bir şekilde en güzel şekilde faydalanabilmesi bizleri fazlasıyla ile memnun etmektedir” dedi.

Geçtiğimiz yıllarda tüm dünyayı etkisi alan pandemide hekimlerin ve sağlık çalışanlarının canını hiçe sayarak büyük bir mücadele verdiğini hatırlatan Yurdunuseven, “Pandemide birçok sağlık çalışanlarımızı can kurtarmaya çalışırken kaybettik. Bir çok sağlık çalışanlarımızıda enkaz altında yitirdik. Sağlık şehitlerimizi rahmetle yâdediyorum. Ayrıca sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddet olaylarınıda kınıyorum. Bu vesileyle hekimlerimiz başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı kutlu olsun” diye konuştu.