YURDUNUSEVEN: "HİÇ KİMSE SUÇ İŞLEME ÖZGÜRLÜĞÜNE SAHİP DEĞİLDİR"

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven bir açılışta konuştu. Yurdunuseven, isim vermeden Burcu Köksal’ı hedef alarak, “Ben dahil hiç kimse suç işleme özgürlüğüne sahip değildir” dedi.

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, bir açılışta konuşarak “‘22 yıldır ne yaptınız?’ diye soruyorlar. Bir çiviniz yok diyenler gelsin, baksınlar. Buyurun, işte istihdam burası. Dahası 22 yıl öncesinin Afyonkarahisar’ın göz önüne getirsinler bakalım, nereden nereye geldi. Gökçe Mahallesi’nde bin 200 adet konut yapıyoruz vatandaşlarımıza. Orada bir şehir yaptık neredeyse. Bir çivi bile çakmadınız diyenlere orayı ithaf ediyorum.” ifadelerini kullandı.

- Vatandaş hesabı sandıkta soruyor

Vatandaşın hesabı sandıkta sorduğunu belirten Yurdunuseven, “Bizim bir hesap verme yükümlülüğümüz var, öncelikle Allah’a hesap vereceğiz. Sonra da vatandaşımıza hesap vereceğiz. Allah’a ahirette hesap vereceğiz, ona inanıyoruz. Halkımıza hesabı da her 5 senede önümüze gelen sandıkta siz bize hesabı gösteriyorsunuz.” şeklinde konuştu. 

AFYONKARAHİSAR’DA MİLLİ HEYECAN DEV EKRANDA YAŞANDI AFYONKARAHİSAR’DA MİLLİ HEYECAN DEV EKRANDA YAŞANDI

- Ben dahil hiç kimse suç işleme özgürlüğüne sahip değildir

İsim vermeden Burcu Köksal’a göndermede bulunan Yurdunuseven, “İki gündür bir ifade vermedir, gidiyor. Hiç kimse, şahsım dahil suç işleme özgürlüğüne sahip değildir. Suç işliyorsa ifade vermeme özgürlüğüne de sahip değildir. Bir suç varsa, devletin makamları çağırır, gidersiniz, ifadenizi verirsiniz. Buradan bir ajitasyonla mağduriyet yaratmanın anlamı yok. İş yapmamazlığı ve bahane üretmeye de gerek yok. Bizim TBMM’de sadece ve sadece kürsü dokunulmazlığımız var. Eğer bir suç işlemişsek görev süremiz bitince adli makamlar çağırınca gidiyoruz. Ben bir hukukçuyum, savcı beni çağırdığında ağzımı açmadan giderim ifademi veririm.

Herkes işini yapsın. Devletin makamlarına parmak sallatmaya izin vermeyiz. Bu AK Parti olsa da izin vermeyiz.” dedi. 

Editör: Ayben Horzum