YILIN İLK İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI VALİ YİĞİTBAŞI’NIN BAŞKANLIĞINDA YAPILDI

İl genelindeki yatırımlar ile devam eden iş ve işlemlerin koordineli bir şekilde sürdürülebilmesi için kamu kurum ve kuruluşları arasındaki koordinasyonu sağlamak amacıyla düzenlenen 2024 yılının ilk İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı başkanlığında yapıldı.

Valilik B Blok toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın yanı sıra Kaymakamlar, Belediye Başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri katıldı.

Gayemiz, Yatırımları Hızla Hayata Geçirebilmek

Toplantıda konuşan Vali Yiğitbaşı, “2024 yılının ilk toplantısı için bir aradayız. Toplantımız hayırlara vesile olsun. İlimiz yatırımlarının ve sosyo-ekonomik gelişmelerini değerlendirdiğimiz toplantımızda kurumlarımızın işbirliği ve koordinasyona gerekli olan yatırımlarını birlikte değerlendiriyoruz. Şehrimizin en iyi hizmeti alması, yatımlarımızın bir an evvel vatandaşlarımızın hizmetine sunulması noktasında gayret gösteren tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum. Bizlerin tüm gayreti vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını, kamu menfaatine olan her işi hızla hayata geçirebilmek” dedi.

En Fazla Pay DSİ’de

2023 yılı yatırım programında 916 adet projenin yer aldığını kaydeden Vali Yiğitbaşı, projelerin toplam yatırım bedelinin 21 milyar 200 milyon TL olduğunu söyledi. Projelerin nakdi gerçekleşme oranının yüzde 86, fiziki gerçekleşme oranının yüzde 74 olduğunu açıklayan Vali Yiğitbaşı, “2023 yılı itibariyle projelerimizin 590’ı tamamlanmış, 176’sı deva etmektedir. 130 projemiz ise ihale aşamasındadır. 2023 yılı ödeneğinden en fazla pay alan 3 kuruluşumuza baktığımızda ilk sırada DİS 18. Bölge Müdürlüğümüz, ikinci sırada İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve üçüncü sırada ise TEİAŞ 7. Bölge Müdürlüğümüz yer almaktadır. Yatırımlarımızın sektörel dağılımına baktığımızda ise kamu hizmetleri ve sosyal alanda 311 proje, ulaştırma haberleşme alanında 272 proje ve tarım alanında da 123 proje yer almaktadır” dedi.

AKÜREM’DE SAĞLIKLARINA KAVUŞAN KUŞLAR DOĞAYA BIRAKILDI AKÜREM’DE SAĞLIKLARINA KAVUŞAN KUŞLAR DOĞAYA BIRAKILDI

Vali Yiğitbaşı konuşmasının son bölümünde tüm yatırımcı kuruluşlara teşekkür etti.

Vali Yiğitbaşı’nın konuşmasının ardından yatırımcı kuruluşların bölge müdürleri devam eden yatırımlar hakkında ayrıntılı sunumlar yaptılar.

Talep ve isteklerin alınması, önceki toplantıda alınan kararların sonucunun değerlendirilmesi ve görüş alışverişinde bulunulması ile toplantı sona erdi.