YAĞCI’DAN UGİKAD'A DESTEK SÖZÜ: KADIN İSTİHDAMI ÖNCELİĞİMİZ OLACAK!

İYİ Parti'nin Belediye Başkan adayı Yağcı , seçim kampanyası çerçevesinde, kadın girişimcilerin desteklenmesine katkıda bulunmayı hedefleyen Uluslararası Girişimci İş Kadınları Derneği'ni (UGİKAD) ziyaret etti.

UGİKAD Başkanı Melike Akkent, ziyaretten nedeniyle  İYİ Parti Belediye Başkan adayı ve parti heyetine şükranlarını iletti. Ziyaret esnasında konuşan Akkent, derneğin hedeflerini "Kadın, genç, engelli girişimcileri odak noktamızda tutarak sürdürülebilir ulusal ve uluslararası faaliyetlerde bulunmak ve projeler geliştirmek" olarak belirlediklerini ve bu amaçla 2022 yılından bu yana aktif olarak çalıştıklarını belirtti.

İYİ Parti Belediye Başkan adayı Alper Yağcı ise, UGİKAD'ı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kadınların toplumun her alanında aktif bir rol almasının önemine vurgu yaptı. Yağcı, "Başarılı iş kadınlarımızın varlığı bizleri mutlu ediyor. Kadınların başarıları her alanda görülüyor ve kadın istihdamına önem vermemiz gerekiyor. Ayrıca birlikte şiddetten uzak bir dünya yaratmalıyız. İnşallah belediye başkanlığı görevine gelirsek, kadın istihdamını teşvik edeceğiz ve kadınların karşılaştıkları engelleri ortadan kaldırarak onlara destek olacağız." ifadelerini kullandı.

Ziyarete, UGİKAD yönetim kurulu üyesi ve avukat Gönül Ar Güngör de katıldı. İYİ Parti Belediye Başkan adayının sözleri, kadının toplumdaki yerini güçlendirmeyi hedefleyen politikaların önemini bir kez daha gündeme getirdi.