YAĞCI “YILLARCA SESİNİZ NEDEN ÇIKMADI?"

İYİ Parti Adayı Yağcı, AK Parti'nin Esnaf Vaatlerine Sert Çıktı

İYİ Parti'nin Belediye Başkan Adayı Alper Yağcı, AK Parti'nin adayı Uluçay'ın Afyonkarahisarlı esnaflarla ilgili düzenlenecek alışveriş festivalleri hakkındaki açıklamalarına sert bir tepki gösterdi. Yağcı, AK Parti'nin yıllardır şehri yönetmesine rağmen yerel esnafın sorunlarını yeni fark etmiş olmasını eleştirdi.

Yağcı, "Daha düne kadar Afyon esnafını düşünmeyen AK Parti zihniyeti, bugün esnaf festivali planlıyor. Üstelik bu şehri yıllardır sizler yönetmediniz mi? Yöresel ürün pazarlarıyla dışarıdan gelen esnaflara izin verip yerel esnafı zarara uğratan o belediye sizin belediyeniz değil miydi?" dedi ve geçmişteki suskunluklarını gündeme getirerek eleştirilerini yöneltti.

İktidarın esnaf dostu imajı çizmeye çalıştığını belirten Yağcı, "Şimdi billboardlarda ve basında 'Afyonkarahisar gerçek belediyecilikle tanışacak' gibi vaatlerle karşımıza çıkıyorsunuz. Afyonkarahisar'da sahte bir yönetim mi vardı da şimdi gerçeği mi getireceksiniz?" diyerek AK Parti'nin seçim vaatlerine inandırıcılık kazandıramayacağını ifade etti.

Yağcı, AK Parti'nin ekonomik durumu iyileştirmedeki başarısızlığını da dile getirerek, düşük alım gücüne sahip vatandaşların festivallerde nasıl harcama yapacağı konusunda endişelerini dile getirdi ve hükümetin vatandaşların refahını artırmaya odaklanması gerektiğini vurguladı.

 Yağcı:” Ülkeyi perişan eden, Afyonkarahisar’ı perişan edenler bu gün seçimleri kazanmak için her zaman olduğu gibi yapamayacağı vaatleri bir bir sıralıyor. Emeklimize sadaka gibi üç bin lira bayram ikramiyesini layık görenler bu gün esnafa sokak festivallerinden bahsediyor. O festivalden emeklimiz, dar gelirlimiz, işçimiz hangi parayla alış veriş yapacak. Siz önce vatandaşlarımızın alım gücü nasıl yükselir ona kafa yorun.