YAĞCI, “AFYONLULAR NE YAĞMACI NE DE KAVGACI SİYASETE SEMPATİ DUYUYORLAR”

İYİ Parti’nin seçim koordinasyon merkezinde düzenlen basın toplantısına İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun, İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Belediye Başkan adayı Alper Yağcı ve partililer katıldı.

Saha çalışmalarından bahseden Alper Yağcı “51 gündür sahadayız. Sahada gördüğümüz en net şeylerden birisi maalesef vatandaşımız, sıkıştırılmış bir siyaset anlayışından son derece rahatsız. Bir yanda 20 yıldır yağmacı bir zihniyet, diğer yanda kavgacı bir zihniyetle şehrin geleceğine çözüm olacağını iddia edenler ama Afyonlular ne yağmacı ne de kavgacı siyasete karşı bir sempati duyuyorlar. Afyonlular gerçekten kendileri ile dertlenen, kendileri ile istişare yapan ve kendi içlerinden birisi ile Afyonkarahisar Belediyesi’ni yönetme konusundaki verdikleri karar her geçen gün bize büyük bir güç oluşturuyor. Biz Afyon’da 3’üncü yol olduğumuzu iddia ederken sahada olduğumuz süre boyunca vatandaşımız 3’üncü yol derken bizim herkesi kucaklayan, herkese eşit davranan ve kimseyi ötekileştirmeyen bir siyasi anlayışımızla Afyon’da ortaya koyabileceğimiz hizmet anlayışını net bir şekilde görmüş oldu ve bizler bunun karşılığını da her dokunduğumuz insanda ve her meslek kuruluşunda görmüş oluyoruz.” Şeklinde konuştu

- AFRAY’ın bitmediğini hep birlikte gördük

AFRAY projesini eleştiren İYİ Partili Yağcı “Afyonkarahisar’da 20 yıllık belediyecilik ve 22 yıllık tek başına iktidar ile geçen bir sürede Afyonkarahisar’a verilen o hayal projelerin hepsinin askıda kaldığını hep birlikte görüyoruz, şahit oluyoruz. Geçen hafta içerisinde, 15 Mart tarihinde Sayın Bakan Veysel Eroğlu’nun biteceğini duyurduğu AFRAY projesini yerinde görüp, inceleyerek bitmediğini hep birlikte gördük. 

Yine baktığımız zaman, Ataköy bölgesinde her 5 yılda bir yapılacak olan devlet hastanesinin bir türlü yapılamadığını hep beraber gözlemliyoruz.” İfadelerini kullandı

-  2024 yılına geldik huzurevi hala yapılmadı

Konuşmasının devamında Yağcı şunları söyledi; “18 Mart tarihine başlayan yaşlılar haftası dolayısı ile yaşlılarımızın ellerinden öpüyorum. Afyonkarahisar’ımızda var olan bir huzurevinde onlarla birlikte olup, bu haftayı onlarla birlikte geçirirdik eskiden. Fakat gelinen noktada huzurevi ile ilgili 2021 yatırım planına alındığını ifade eden Ali Özkaya, 2024 yılına geldiğimizde hala huzurevinin yapılmadığını, verilen bir sözün daha askıda olduğunu görüyoruz. 

Dönemin il başkanlığını yapan ve AK Parti’nin Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı olan Sayın Uluçay huzurevi projesini tanıtırken kendi iktidarları döneminde 3 yıldır yapılamayan huzurevinin neden yapılamadığını da Afyon kamuoyuna açıklayamıyor maalesef.

- Adalet ve Kalkınma Partisi’nin adaleti bu mudur?

İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRÜ MEHMET TANIR GÖREVDEN ALINDI İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRÜ MEHMET TANIR GÖREVDEN ALINDI

Yeni bir seçimin arefesindeyken toplu konutlar havada uçuşuyor, huzurevleri havada uçuşuyor ve kentsel dönüşümle ilgili projeler havada uçuşuyor. Kentsel dönüşüme gerek kalmadan hemen 2’nci Belediye Şehir Çarşısında yaklaşık 19-20 ay önce yıktığınız 55 hak sahibine bugüne kadar hangi ödemeyi yaptınız? Kentsel dönüşümle ilgili bu bölgede hangi çalışmayı yaptınız da siz orayı çözebilmiş gibi büyük bir kentsel dönüşümden bahsediyorsunuz. Gelinen son noktada Afyonkarahisar Belediyesi’nin cevabı; ‘gelen kişiyle halledersiniz, bizim size ödeyeceğimiz paramız yok’. Mübarek Ramazan günü Adalet ve Kalkınma Partisi’nin adaleti bu mudur? İnsanlara verdiği değer bu mudur?

- Afyon nereye oy vermeyeceğine karar vermiş

Bizim sahada her geçen gün gördüğümüz net bir durum var. Afyon’da insanlar nereye oy atmayacaklarına net bir şekilde oy vermişler. Artık verilen sözlerin tutulmayışından, her 5 yılda bir yinelenen ve asla yapılmayan hayali projelerden yorulmuşlar. 

Önümüzdeki son 10 gün bize çok daha net gösterecektir ki Afyonkarahisar’da halkımızın beklediği çözüm yolu İYİ Parti’de olacaktır.”