VETERİNERLİK MESLEĞİNDE YARIM ASRI GERİDE BIRAKANLAR UNUTULMADI

Afyonkarahisar Veteriner Hekimler Odası tarafından dün akşam Dünya Veteriner Hekimler Günü kapsamında resim, şiir, kompozisyon ve halk koşusu yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Yine veterinerlikte yarım asra yakın süredir faaliyet gösteren isimlere de plaket takdim edildi.

“200'den fazla hayvandan insana bulaşan hastalıkla mücadele eden bir mesleğin mensuplarıyız”

Afyonkarahisar Veteriner Hekimler Odası Başkanı Nevzat Algan gecede şunları söyledi: “Dünya Veteriner Hekimler günü münasebetiyle bir araya geldiğimiz bugün de mesleğimiz hakkında kısa bir bilgi vermemiz gerekirse; halk arasında en çok bilinen yönüyle bizler hayvan hastalıklarını önlemek için aşılama uygulamaları yapan hayvanlar hastalandığında tedavi eden operasyon yapan ameliyat yapan meslek erbaplarıyız. Ancak bunun yanında mesleğimizin en önemli yetki ve sorumluluk alanlarından birisi de bugün bir araya geldiğimiz bu akşam yemeğinde sofralarımıza tükettiğimiz tüm hayvansal gıdaların sağlıklı olarak bizlere  sağlıklı bir şekilde sizlere ulaşmasını sağlamak hayvansal ürünlerin elde edildiği hayvanların sağlık kontrollerini ve sağlık iyileştirmelerini yapmak bizim vazifemiz. Ülkemizin sınırlarından giriş yapan hayvansal gıdaların denetimini yapan sınırlarda çalışan veteriner hekimlerimizden tutun salgın hayvan hastalıkları ile insanları etkileyen 200'den fazla hayvandan insana bulaşan hastalıkla mücadele eden aşı üreten halk sağlığını koruyan bir mesleğin uygulayıcılarıyız”

“Afyon, hayvansal hareketin de çok yoğun olduğu bir il”

Algan, “Afyonkarahisar hayvansal hareketin de çok yoğun olduğu bir il olması nedeniyle sık sık sargın hayvan hastalıkları görülen bir il burada sizlerin huzurunda tüm meslektaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyorum ilimizde görülen bu hastalıkların tedavi edilmesi aşılanması hastalıkların kontrol altına alınmasında çok başarılı bir görev yürütüyorlar. Aynı zamanda iyi şartlarda çalışmasını sağlamak için gerekli imkanları sunan valimiz başta olmak üzere tüm kamu yöneticilerimize teşekkür ediyorum” dedi. 

“Çabamız devam edecek”

ODAP PROJESİNE TAM NOT ODAP PROJESİNE TAM NOT

Çabalarının devam edeceğinden söz eden Algan, “Kutsal bir görev olarak bildiğimiz veteriner kimlik mesleğini her geçen gün daha başarılı  ve memlekete faydalı bir şekilde icra etmek için elimizden gelen tüm çabayı ve gayreti bugüne kadar gösterdiğimiz gibi bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz. Tüm konuklarımıza bu özel günümüzde yanımızda oldukları için çok teşekkür ediyor tüm meslektaşlarımın dünya Veteriner Hekimler gününü kutluyorum" dedi.

Erkan Acar’a Plaket

Bu törende resim, şiir, kompozisyon ve halk koşusu yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ödüllendirilirken veterinerlikte yarım asra yakın süredir faaliyet gösteren isimlere de plaket takdim edildi. Plaket takdim edilen veterinerlerden biri de meslekte 32. yılını dolduran Erkan Acar oldu. Acar, mutluluğunu ailesi ile paylaştı.