VALİ YİĞİTBAŞI SALAR’DA ZİYARETLERDE BULUNDU

Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, programları kapsamında Salar beldesinde ziyaretlerde ve incelemelerde bulundu.

İlk olarak Salar beldesinde yeni açılan Kadın Kültür Evi’ni ziyaret eden Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, giyim, dikiş ve nakış kurslarında toplam 85 kadın kursiyerin eğitim aldığı Kadın Kültür Evinde incelemelerde bulundu.

Kadınların ürettiği el emeği ürünler hakkında bilgi alan Vali Yiğitbaşı, kursta verilen eğitimlerin ayrıntıları, kadınların katılım durumu, talep edilen diğer kurslar ve eğitimler konusunda kadınlarla sohbet etti. Vali Yiğitbaşı, birbirinden güzel işler ortaya çıkaran ve emek veren kadınlara teşekkür etti.

Ardından beldede bulunan Salar Atatürk İlkokulu ve Salar İlkokulunu ziyaret eden Vali Yiğitbaşı, sınıflarda incelemelerde bulundu. Sınıflarda öğrencilerle sohbet eden, gelecek hedeflerini dinleyen Vali Yiğitbaşı, çocuklardan bol bol kitap okumalarını ve hayalleri için çok çalışmalarını istedi.

Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Hayat Boyu Öğrenen Mahalle Projesi kapsamında giyim ve nakış konusunda eğitim alan kadınları da kurslarında ziyaret etti. Vali Yiğitbaşı, yaklaşık 200 yıllık bir geleneğin ürünü olan ve hala kullanılan yöresel ürün başbezini de inceleyerek bilgi aldı. Kadınları tebrik eden Vali Yiğitbaşı, üretmekten ve emek vermekten vazgeçmemelerini istedi.

BAŞKAN BURCU KÖKSAL’DAN ZİYARETLER BAŞKAN BURCU KÖKSAL’DAN ZİYARETLER