VALİ YİĞİTBAŞI, “HAZİNE ARAZİLERİNİN İZİNSİZ KULLANIMINA TAVİZ YOK”

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı Afyonkarahisar’da Hazine arazilerinin her türlü izinsiz kullanımı ve işgal girişimine yönelik konuların acil ve titiz bir şekilde takip altına alındığını açıkladı.

“4 NİSAN’DA SUÇ DUYURUSU YAPILDI”

Afyonkarahisar Merkez Çakırköy mahallesinde bulunan mülkiyeti hazineye ait 211 ada 52 parsel numaralı taşınmazın bazı kişiler tarafından ele geçirilmeye çalışıldığı yönünde basın yayın kuruluşlarında çeşitli iddialar yer aldığını hatırlatan Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, konuyla ilgili olarak “Milli Emlak Müdürlüğü tarafından 04.04.2024 tarihi itibariyle Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuş, ilgili mevzuat hükümleri uyarınca Afyonkarahisar Valiliği tarafından gerekli inceleme başlatılmıştır” dedi.

WATERMALL AVM 19 MAYIS ŞÖLENİNE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR WATERMALL AVM 19 MAYIS ŞÖLENİNE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

“İVEDİLİKLE VE TİTİZLİKLE TAKİP EDİYORUZ”

İlgili kanun hükmü gereği en geç 30.04.2024 Salı gününe kadar söz konusu taşınmazın tahliyesi sağlanarak idareye teslim edileceğini belirten Vali Yiğitbaşı, “Hazine arazilerinin her türlü izinsiz kullanımı ve işgal girişimine yönelik konularda adli ve idari süreç, ilgili kurumlarımızca ivedilikle ve titizlikle takip edilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” dedi.