VALİ YİĞİTBAŞI, “HAYIR ÇARŞISI” PROGRAMINA KATILDI

Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Ahmed Şemseddin Karahisari Sanat Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Afyonkarahisar İl Müftülüğü koordinasyonunda Gedik Ahmet Paşa Camiinde gerçekleştirilen Ahmet Şemseddin Karahisari Hat Örnekleri Sergisini inceledi.

Ardından Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Kolları Afyonkarahisar Şubesi tarafından geliri din hizmetleri faaliyetlerinde kullanılmak üzere açılan Hayır Çarşısını ziyaret ederek, satışa sunulan ürünleri inceledi.

Vali Yiğitbaşı ardından Kurtuluş Caddesi üzerinde faaliyet gösteren esnaf lokantasını ziyaret etti. İhtiyaç sahiplerine yönelik yaptığı yardımlarla vatandaşların yardımına koşan işletme sahibi Mehmet Arpacıoğlu ile sohbet eden Vali Yiğitbaşı, Ramazan ayındaki iftar hizmetleri dolayısıyla teşekkür etti. 

İşletme sahibi Mehmet Arpacıoğlu’nun 90 yaşındaki annesi Niyase Arpacıoğlu ile de bir süre sohbet eden Vali Yiğitbaşı, personeli ile günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sizler Gibi Hayırseverlerin Sayısını Artırsın

Bu sırada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Yiğitbaşı, “Uzun zamandır aklımdaydı. Şehrimizde sizler gibi hayır sahibi esnafımızın olması çok değerli, çok kıymetli. Ramazan ayında gelmek ve size teşekkürlerimi iletmek istiyordum. Öğrendik ki 17 yıldır siz burada Allah rızası için, hiç kimseyi ayırt etmeden vatandaşlarımıza ücretsiz iftar veriyorsunuz.  Rabbim bereketini versin. Sizler gibi hayırsever esnafımızın, insanlarımızın, gönlü geniş, cömert insanlarımızın sayısını artırsın” dedi.

İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERİ'NDEN BAŞKAN ÖZTAŞ'A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERİ'NDEN BAŞKAN ÖZTAŞ'A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Desteğimiz Hayır Sahiplerinin Arkasında Duranlara Olacak

“Ülkemizin iyilikleri, hayrı, güzellikleri teşvik etmeye, çoğaltmaya ihtiyacı var” diyen Vali Yiğitbaşı, “Ben gayretleriniz için tebrik ediyorum. Bütün Afyonkarahisarlı hemşehrilerim adına sizlere teşekkür ediyorum.  Şuna da inanıyorum, bence sizler gibi çok insan var. Bizim desteğimiz, gayretimiz hayır sahiplerinin, güzelliklerinin arkasında duran, onlara kol kanat geren insanlara olacak. Ecrini Rabbimiz’den bekliyorsunuz, biz de şehrimizin yöneticileri olarak naçizane iyiliksever insanlarla gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.