Vali Yiğitbaşı, Asayiş Olaylarını Basına Değerlendirdi

Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, il genelinde asayiş ve huzurun temini noktasında 1 Mart-14 Nisan tarihlerinde yürütülen asayiş çalışmalarıyla ilgili açıklamada bulundu.

Vali Yiğitbaşı toplantıda, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Tolga Yağan ve İl Emniyet Müdürü Mahmut Ay ile birlikte uyuşturucudan, teröre, trafikten, göçle mücadeleye kadar her alanda büyük bir titizlikle çalışma yürütüldüğünü söyledi.

2 Bin 765 Asayiş Olayı Yaşandı

1 Mart-14 Nisan tarihleri arasında il genelinde 2 bin 765 asayiş olayı yaşandığını, bunların yüzde 88'inin aydınlatıldığını söyleyen Vali Yiğitbaşı, "Dört kasten adam öldürme olayı meydana gelmiş, yakalanan 7 şüpheli adli birimlere teslim edilmiştir. Bayat ilçesi İmrallı köyünde 12 Eylül 2019'da meydana gelen 'kasten öldürme' olayının 5 yıldır firari şüphelisi, özel bir ekiple Manisa'nın Salihli ilçesinde sahte kimlik ibraz etse de yüz tanıma sistemiyle yakalanmıştır. Ayrıca, güvenlik güçlerimiz araması bulunan 721 kişi yakalamıştır” dedi.

ZAFER MEYDANINDA BASKETBOL TURNUVASI HEYECANI ZAFER MEYDANINDA BASKETBOL TURNUVASI HEYECANI

Uyuşturucu Operasyonlarında 32 Şüpheli Tutuklandı

Güvenlik güçlerinin dolandırıcılık ve yürütülen diğer asayiş çalışmalarıyla ilgili de bilgiler veren Vali Yiğitbaşı, terörle mücadele konusunda Afyonkarahisar'da yapılan 15 operasyonda 16 şüphelinin yakalandığını, uyuşturucuyla mücadelede 100 olaya müdahale edildiğini, 127 şüpheliye adli işlem yapılırken, 32'sinin adli makamlarca tutuklandığını söyledi.

5 Milyonun Üzerinde Araç Geçişi Oldu

Göçmen kaçakçılığıyla mücadele konusunda 46 düzensiz göçmenin yakalandığını ve bir organizatörün de tutuklandığını ifade eden Vali Yiğitbaşı şöyle devam etti: “Ramazan Bayramı tatilinde Afyonkarahisar'dan 5 milyonun üzerinde araç geçişi oldu. Alınan sıkı tedbirler sayesinde 64 bin 483 araç kontrol edilmiş, ölümlü trafik kazası meydana gelmemiştir. Bayram tatili boyunca toplam 91 trafik kazasında ise 179 kişi yaralanmıştır.”