ULUÇAY’IN EKSTREM SPOR PROJELERİ TURİZM POTANSİYELİNİ DE ARTTIRACAK

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay projeleri arasında yer alan ekstrem spor projeleri ‘Dağcılık’ ve ‘Yamaç Paraşütü’ ile ilgili açıklamada bulundu. Uluçay açıklamasında, “Ekstrem sporlarımızın desteklenmesiyle birlikte, şehrimizin turizm potansiyelinde de artış gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Uluçay açıklamasında, “Dağcılık sporunu desteklemek amacıyla Afyonkarahisar’ımızın etkileyici dağlık bölgelerine daha fazla turist ve sporcu çekmesini hedefliyoruz. Dağcılık sporunu geliştirerek şehrimizdeki potansiyeli en üst seviyede tutacağız. Yetişkinler için ayrı çocuklar için ayrı yapay tırmanma duvarları inşa edeceğiz. Bir diğer ekstrem spor yamaç paraşütünün de Afyonkarahisar’ımızın muhteşem manzaraları eşliğinde yapılmasını sağlayacağız. Bal Ormanı içerisine yapılacak tesis ve düzenleme ile yamaç paraşütünü destekleyeceğiz. Afyonkarahisar'ımızın eşsiz doğasını yamaç paraşütü tutkunlarıyla buluşturarak hem spor turizmini canlandıracak hem de bölge ekonomisine katkı sağlayacağız” dedi.

Uluçay açıklamasına şöyle devam etti; Afyonkarahisar'ımızın doğal güzelliklerini turizm ve spor alanında değerlendirecek vizyon ortaya koyacağız. Ekstrem sporlarımızın desteklenmesiyle birlikte, şehrimizin turizm potansiyelinde de artış gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.