ULUÇAY’DAN HER MAHALLEYE ‘YAŞAM MERKEZİ PROJESİ’

 AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay sosyal projeleri arasında yer alan ve sosyal etkileşimi artırmayı hedefleyen ‘mahalle yaşam merkezi projesi’ hakkında açıklamada bulundu. Uluçay, mahalle yaşam merkezlerimiz, sosyal bağları güçlendirecek aynı zamanda da hemşehrilerimizin aktif olarak sosyal yaşama dahil olmalarını sağlayacak” dedi.

İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERİ'NDEN BAŞKAN ÖZTAŞ'A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERİ'NDEN BAŞKAN ÖZTAŞ'A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

“Mahalle yaşam merkezi sosyal bağları güçlendirecek”

Uluçay, projenin Afyonkarahisar'ın sosyal dokusunu güçlendirmeyi, mahalleler arasında dayanışmayı ve iletişimi artırmayı amaçladığını belirterek, “Mahalle Yaşam Merkezleri projemiz, mahalle sakinlerimizin bir araya gelip etkileşimde bulunabilecekleri, çeşitli etkinlikler düzenleyebilecekleri ve ihtiyaç duydukları hizmetlere kolayca erişebilecekleri mekânlar olacak. Mahalle sakinlerimizin görüş ve fikirlerini önemsiyoruz. Mahalle yaşam merkezlerimiz, çocuklardan yaşlılara kadar her kesime hitap edecek şekilde tasarlanacak. Yaşam merkezlerimiz içerisinde konferans ve sinema salonları, kütüphane, kreş, sağlık odası, kafeterya ve aş evi, bebek bakım ve emzirme odası, aile etkinlik evi, ortak alan çocuk bahçesi, emekli kıraathanesi, AFAD ekipmanları ve deprem toplanma merkezlerini içerecek. Geniş kapsamlı olarak inşa edilecek mahalle yaşam merkezlerimizde vatandaşlarımız hem sosyal kültürel faaliyet gerçekleştirirken hem de olası afet durumlarında da bu merkezlerden destek alabilecekler. Mahalle yaşam merkezleri, sadece fiziksel bir mekân olmanın ötesinde, mahallelerimizin sosyal hayatına ve birbirleriyle olan etkileşimine yeni bir soluk getirecek. Bu merkezler, vatandaşlarımızın birbirleriyle daha yakın ilişkiler kurmalarını sağlayacak, sosyal bağları güçlendirecek ve dayanışma ruhunu pekiştirecek. Aynı zamanda şehrimizin sosyal ve kültürel hayatına önemli katkılar sağlayacak. Projemizin hayata geçmesiyle birlikte şehrimizin her kesiminden hemşehrilerimiz daha aktif bir şekilde sosyal yaşama dahil olacak” dedi.