ULUÇAY, “AFYONLU CHP ZİHNİYETİNİ ÇOK İYİ BİLİR”

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay, CHP’li Burcu Köksal’a isim vermeden gönderme yaparak şöyle dedi: “Afyonkarahisarlı hemşehrilerimin her zaman kantarı belindedir. Afyonkarahisarlı hemşehrilerim CHP zihniyetinin İstanbul’da, Ankara’da İzmir’de vaatlerini yerine getirmediğini de, çalışan 10 binlerce personeli çıkartıp kimleri işe yerleştiğini de, belediyeleri borç batağına sürüklediğini de çok iyi bilir”

AK Parti Afyonkarahisar Aday Tanıtım Töreni’nde konuşan Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay, özetle şunları söyledi:

-2024 yılına kadar Afyonkarahisar’a il başkanı olarak hizmet ettim

Değerli dava arkadaşlarım; ben 1986 doğumlu bir kardeşiniz olarak 2004 yılında başladığım AK Parti yolculuğuna, 2014 yılında yönetim kurulu üyesi,2015 yılında Mali ve idari işlerden sorumlu il başkan yardımcısı, 2018 yılında teşkilat başkanlığı, 2019 yılında siyasi ve hukuki işler başkanlığı ve  2020 yılında yapılan 7. Olağan kongre ile il başkanı seçildim ve 2024 yılına kadar Afyonkarahisar’a il başkanı olarak hizmet ettim. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğanın tensipleriyle  AK Parti’nin dava yolculuğuna Afyonkarahisar belediye başkan adayı olarak devam ediyorum.

- Afyonkarahisar’a  Belediye başkanı adayı olmanın onur ve gururunu yaşıyorum

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bundan 30 yıl önce mahalli idarelerde ilk kez göreve gelmesi ile başlayan bu hizmet yarışına Ak Partimizin 2001 yılında kurulduğu Afyonkarahisar’a  Belediye başkanı adayı olmanın onur ve gururunu yaşıyorum.

-Aday adaylarına özel teşekkür

Afyonkarahisar’da  Ak Parti Belediye başkanı olarak hizmet eden Abdullah Kaptan başkanımıza, Burhanettin Çoban başkanımıza ve il başkanlığım döneminde beraber çalıştığımız Mehmet Zeybek başkanımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca Afyonkarahisar’a hizmet etmek için elini taşın altına koyan, Ak Partimizden merkez aday adayı olan ve bana desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Mahmut KOÇAK’a , Ömer ALTINAY’a Semai KAYA’ya, Şükrü TUNÇBİLEK’e teşekkür ediyorum.

- İl başkanlığım döneminde edindiğim tecrübe ile hizmet  edeceğim

 Allahın izniyle ve aziz hemşehrilerimizin teveccühü ile 31 Mart’ta devralacağımız hizmet bayrağını,1 Nisan’dan itibaren daha yükseğe dikmenin gayreti içerisinde olacağız. İl başkanlığım döneminde edindiğim tecrübe ve deneyimle millete hizmet yolunda emin adımlarla çalışacak ve kolayı seçenlerden asla olmayacağız. İnşallah göreve gelmemiz ile birlikte belediyemizin kaynaklarını en doğru, en etkin ve hakkaniyetli şekilde kullanarak vatandaşımızın sorunlarına hızlı ve pratik çözümler üreteceğiz.

-Kimseyi ötekileştirmeden bir esnaf anlayışı ile çalışacağım

Gelmeden, görmeden, bilmeden, oturduğumuz yerden, kaynağı olmayan, tamamen popülist ve bol keseden vaatler yerine, yapılabilecek vaatlerle Afyonkarahisarlı hemşehrilerimize, çalışanlarımıza yakışır mücadelenin içerisinde olacağımızın şimdiden sözünü veriyorum. Türkiye yüzyılına yakışır bir Afyonkarahisar için, birlik ve beraberlik içerisinde herkesle istişare ederek, kimseyi ötekileştirmeden bir esnaf anlayışı ile çalışacak ve Afyonkarahisar’a muhteşem eserler kazandırmanın gayreti içerisinde olacağız.

- Gerçek belediyecilik AK Parti'dir

Türkiye bilir, gerçek belediyecilik AK Parti'dir. Çünkü Afyonkarahisar’daki AK Parti belediyeleri bugün sadece vatandaşın çöpünü toplayan, yolunu inşa eden, parkını yapan, toplu ulaşım hizmeti veren bir konumdan çok daha geniş görevler icra eden bir konumdadır.

Erdoğan Belediyeciliği anlayışıyla, mahalli idarelerdeki çeyrek asırdan fazla bir geçmişe sahip olunan tecrübeyi iktidarımızdaki 21 yılı aşan güçlü tecrübeyle yoğurduk ve bunu hizmete dönüştüreceğiz. Değerli dava arkadaşlarım; Afyonkarahisar’ı Türkiye Yüzyılı vizyonumuza ulaştıracak önemli ve geniş kapsamlı bir yol haritası hazırladık.

-Yakın zamanda projelerimizi açıklayacağız

Bu yol haritasını da yakın bir zamanda düzenleyeceğimiz proje tanıtım toplantısı ile kamuoyuna sunacak ve çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu yeni dönemde öncelikle devam eden projelerimizi bitireceğiz. Yine hızlı bir şekilde şehrimizin kentsel dönüşüm alanlarında afetlere dayanıklı, dirençli ve sağlam yerleşim yerleri inşa etmeyi hedefliyoruz. Konut sıkıntısını gidermek için dar gelirli ailelerimize toplu konutlar inşa ederek vatandaşlarımızı konut sahibi yapmak istiyoruz. Trafik sorununun çözümü için her türlü alternatifi masamıza yatırdık ve başta otoparklar yapmak suretiyle birçok projeyle trafik sorununu çözmeyi hedefliyoruz.

-Güçlü aile ve güçlü toplum anlayışını destekleyeceğiz

Afyonkarahisar belediye başkanı olarak gençlerimize, çocuklarımıza, yaşlılarımıza, engellilerimize, kadınlarımıza ve tüm toplumsal kesimlerimize karşı hassas, kuşatıcılığı yüksek sosyal belediyecilik hizmetleri sunacağız. Güçlü aile ve güçlü toplum anlayışını destekleyeceğiz. Kadim kültürümüzü ve şehrimizin kadim medeniyetini canlandırmaya, tanıtmaya dayalı projelerimiz var. Çevreye ve tabiata karşı benimsediğimiz hassasiyetimize sürdürülebilir belediye yönetimi ile destek olacağız. Afyonkarahisar’da evlatlarımıza havası, suyu, toprağı ve çevresi temiz bir şehir bırakmak için var gücümüzle çalışacağız.

- Türkiye’nin incisi haline getireceğiz

Ziyaretlerimizden kalan tüm zamanımızı ve enerjimizi ekibimiz ile birlikte Afyonkarahisar’ı Türkiye Yüzyılı vizyonuna hazırlayacak program, proje ve planlar için harcıyoruz. 751 bin 344 nüfuslu şehrimizin her bir karış toprağına hakim bir kardeşiniz olarak sıfırdan değil, tecrübe ile kolları sıvayacak ve adımlarımızı tecrübe edinmiş bir belediye başkanı olarak atacağız. Merkez ilçe nüfusu 324 bin 685 olan ilimizin her mahallesi, her sokağını adım adım görmüş ve bir çok ferdini ayrı ayrı dinlemiş olan bir kardeşiniz olarak vatandaşlarımız arasında hiçbir ayrım yapmadan Afyonkarahisar’ı Türkiye yüzyılı vizyonu ile geleceğe taşıyacak ve Türkiye’nin incisi haline getireceğiz.

- Türkiyenin kaderini değiştiren Ak Partinin doğduğu topraklarız

Heyecanlıyız Çünkü her mahallesi, her sokağı için ayrı hayalleri olan birisi olarak, amcalarımızla, teyzelerimizle, ablalarımızla, beraber esnaflık yaptığımız kardeşlerimizle, çalışmaktan elleri nasır tutmuş personelimizle birlikte hizmet etmek için yola çıkıyoruz. Heyecanlıyız çünkü Biz Türkiyenin kaderini değiştiren Ak Partinin doğduğu topraklarız. Heyecanlıyız çünkü Biz bu kutlu davanın lideri RECEP TAYYİP ERDOĞAN’ın yol arkadaşıyız. Afyonkarahisa’lı hemşehrilerimin her zaman kantarı belindedir. Afyonkarahisarlı hemşehrilerim CHP zihniyetinin İstanbul’da, Ankara’da İzmir’de vaatlerini yerine getirmediğini de, çalışan 10 binlerce personeli çıkartıp kimleri işe yerleştiğini de, belediyeleri borç batağına sürüklediğini de çok iyi bilir. Afyonkarahisar  Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Ak Partimize sahip çıktı. Şehrimizin gelişmesi için iktidarın desteğinin önemli olduğunu bizlere her defasında hatırlattı Rabbim hepsinden razı olsun. Rabbim bizleri Afyonkarahisar’lı hemşehrilerimize mahçup etmesin inşallah.

- Her zaman istişareyle ve birlik beraberlik içinde görev yapacağımızın sözünü veriyorum

Siyasi hayatım boyunca her kademede görev yapmış bir kardeşiniz olarak şunu belirtmek istiyorum. Teşkilatlarına bağlı ve personeliyle barışık olan belediye başkanları her zaman daha başarılı ve huzurlu olurlar. Bende buradan canımdan bir parça gibi gördüğüm teşkilatlarımıza ve birlikte yol yürüyeceğimiz personelimize her zaman istişareyle ve birlik beraberlik içinde görev yapacağımızın sözünü veriyorum.”